Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki.


Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.

wybierz kraj, który cię interesuje


Aby skorzystać z mapy ściągnij wtyczkę Flash Player Get Adobe Flash player

znajdziesz pełne przewodniki po krajach, zdjęcia i muzykę

Tomek Michniewicz on Facebook

polecamy


aktualnosci

ŚWIĘTO HERBATY

16, 17 lipca 2010, Wzgórze Zamkowe w Cieszynie

ŚWIĘTO HERBATY to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane przez stowarzyszenie Instytut Herbaty. W ciągu dwóch dni odbędą się wykłady, wystawy, koncerty i spotkania z podróżnikami. Ale najważniejszym bohaterem jest HERBATA. Zielona, czarna, oolong, z mlekiem, mrożona. Jakie potrawy przygotować z herbatą, jak się ma herbata do filmu i oczywiście herbata w podróży – ta smaczna i mniej smaczna, jak na europejskie gusta.

 

Będą opowieści<span...

09.07.10 zobacz archiwumSpołeczność Końca Świata

Zarejestruj sie!

Pytaj przewodników! Opisuj kraje, które znasz! Polecaj miejsca!


W naszym serwisie piszą ludzie, którzy mieszkali w danym kraju lub podróżowali po nim wielokrotnie. To nasi przewodnicy. Są gwarancją rzetelnej informacji.

Ty też możesz zostać przewodnikiem. Jeśli znasz dobrze jakiś kraj i chcesz o nim napisać - skontaktuj się z nami. Możesz zostać przewodnikiem również po kraju, który już ktoś opisał. Im nas więcej, tym lepiej.

highlight

Kierunek dnia: Rosja europejska

Moskwa. Sankt Petersburg, cerkwie, Duma, marszrutki i najbardziej chyba żywe stereotypy i animozje.

Możecie zatopić się w 10-milionowej metropolii lub pojechać w regiony, gdzie przez dwa tygodnie nie spotkacie człowieka. Znajdziecie w Rosji dymiące kominy miast przemysłowych, monumentalne znaki czasów sowieckich, dziką przyrodę, zabytki architektury z listy Unesco i wiele innych osobliwości. Na pewno też zwrócicie uwagę na kontrast, jaki przedstawiają niezliczone lśniące kopuły cerkwi na tle socrealistycznej architektury.

Nie sposób pełniej poznać Rosji, nie będąc w niej. Kraj ten często wyzwala zbyt duże wyobrażania, utkane na stereotypach. Nie zrozumiesz też Rosji, jeśli przyjechałeś tu tylko ją oglądać. Rozmawiaj jak najczęściej, jeśli choć trochę znasz rosyjski.

A na koniec i właściwie z początku – naucz się cierpliwości. Sama podróż po rozległych terenach Rosji oraz komunikacją miejską będzie dla wielu pierwszym wyzwaniem. Rosję można bardzo polubić, nie będąc rusofilem. (Artur Szwedo)

06.05.09 zobacz archiwum