Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

MĘSKA ZABAWA - wyprawa z adrenaliną

Można jechać na urlop pod palmę. Ale można też pojechać do dżungli, na pustynię, na lodowce, klify lub przebić się przez zamkniętą granicę...
 
My wolimy to drugie. 
 
W sobotę 1 sierpnia pokażemy Wam, jak zorganizować sobie wyprawę z kategorii hardcore.

Trzech podróżników-hardcorowców nauczy Was jak dobrać cel wyprawy, jak się do niej przygotować, gdzie szukać adrenaliny i na co naprawdę trzeba uważać, a co włożyć między bajki.
 
Powiemy jak dobrać najlepszy sprzęt, co zrobić po ugryzieniu węża, jak sobie radzić z rekinami, gdzie spać gdy nie ma gdzie spać i co jeść, gdy nie ma co jeść.

Będziecie mogli zobaczyć najnowsze nowinki techniczne, które pomagają w takiej trasie (malutki filtr UV-C zamiast dużej przepompowni do oczyszczania wody? koszule ze środkiem przeciw insektom z 90% skuteczności?), które przyniesie Horyzont.

Dowiecie się ile koszują takie wyprawy, jak się do nich zabrać i co wybrać na pierwszy raz.

No i będzie można spróbować indyjskich smakołyków, od Curry House.

 

GDZIE I KIEDY?

sobota, 1 sierpnia, godz. 21.00
Klub Klinika
Racławicka 99
Warszawa
bilety: 8 zł

Kto poprowadzi?

Artur Urbański - jest pierwszym w Polsce organizatorem ekspedycji saharyjskich, był w Libii i przejechał pół Afryki, jadł zupę z żołądka lamy i spał ze skorpionem w jednym śpiworze. Jest uzależniony od najsłynniejszego na świecie raftingu po Zambezi.

 

Michał Jasieński - ma na koncie 40 państw, dojechał lądem do Hong Kongu, potem wrócił i pojechał znów - do Indii. Mieszkał w Kuwejcie i Australii, przejechał Pakistan i Mongolię, spał na cmentarzach i pokonał 13 tys. mil starym gratem po drogach USA.

Tomek Michniewicz - jego konik to dżungle i pustynie, ale był też w więzieniu dla najgorszych zbrodniarzy w San Quentin w Kalifornii, polował na skorpiony, ganiał węże wodne, a od Berberów uczył się pozyskiwania antyjadu ze żmiji rogatej.

Informacje mailem

Zarejestruj się, a będziemy Cię informować o kolejnych spotkaniach. Mamy w planach slajdowiska, koncerty, wystawy, rozmowy z podróżnikami i warsztaty.

KoniecŚwiata w Twoim mieście?

Chcesz żebyśmy przyjechali do innego miasta? Będziemy potrzebować nieco pomocy. Skontaktuj nas z klubem, w którym Twoim zdaniem mogłyby się odbyć takie spotkania. redakcja[at]koniecswiata.net