Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne "Kadry z Końca Świata".  

Jest coś, co odróżnia zdjęcia z wakacji od zdjęć z podróży. Tego czegoś będzie się można nauczyć na naszych warsztatach 8 i 9 sierpnia w warszawskim klubie Klinika.

  • - Jaki sprzęt zabrać, jak go dobierać?
  • - Warsztat trzech zawodowych fotografików podróżnych.
  • - Jak patrzeć by zobaczyć zdjęcie, które odda charakter miejsca?
  • - Jak wybierać tematy, co się sprawdza a co nie?
  • - Jak robić podróżne portrety, zdjęcia architektury, przyrody, ludzi?
  • - Co robić po powrocie - jak retuszować, na co zwracać uwagę?
  • - Jak sprzedać zdjęcia?

Zajęcia odbędą się w małych, 25-osobowych grupach. Zajęcia potrwają trzy godziny, z każdym z fotografików po godzinie. 

Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc: redakcja[at]koniecswiata.net

Kto prowadzi warsztaty?

Kuba Śliwa - jest orientalistą i absolwentem łódzkiej filmówki. Publikuje w “National Geographic” i “The Guardian”, zasiada w jury European Photo Competition "Breaking Stereotypes". Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Uczestnik wielu misji archeologicznych m.in. w Egipcie i w Sudanie. Właśnie wrócił z wyprawy do Kirgistanu i zachodnich Chin. Reprezentowany przez agencję Aurora Photos.
www.jakubsliwa.com

Zygmunt Novak - z aparatem przejechał m.in. trudnodostępne zakątki Wysp Zielonego Przylądka, off-roadową wyprawę 4x4 w Australii Północnej i Zachodniej, lasy deszczowe na Borneo, Alpy Południowe w Nowej Zelandii i Indochiny. Laureat wielu nagród i autor wystaw, jego prace znajdują się m.in. w prywatnych kolekcjach w USA, Australii i w Polsce oraz w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.
www.zygmuntnovak.com

Tomek Kordek - na co dzień pracuje m.in. dla magazynu „Gala”. Fotografował w Kenii, Izraelu/Palestynie, Syrii, Jordanii, Indiach, Szwecji, na Ukrainie, Sycylii i w Turcji. Pracuje również przy produkcjach fotograficznych nie mających z podróżami nic wspólnego. Nie obronił pracy na IPSiR UW, bo przeszkodziła mu w tym Europejska Akademia Fotografii. Jest zwolennikiem średniowiecznego terminowania u mistrza, co czyni cały czas.
www.tomekkordek.com

 

Zapisy i cena

8 i 9 sierpnia 2009 (do wyboru)
klub Klinika, Racławicka 99, Warszawa
miejsce: 50 zł

REJESTRACJA NA ZAJĘCIA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

Tomek Kordek:

Zygmunt Novak:

Kuba Śliwa: