Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

"Samsara", książka Tomka Michniewicza, opowiada o nieodstępnych zakątkach Azji i o tym, jak bardzo jej nie rozumiemy. Dla jednych wartka przygodówka, dla innych wnikliwa, mądra historia, nad którą trzeba się zastanowić.

Pierwsza polska książka, której towarzyszą tak rozbudowane multimedia - filmy, photocasty i dźwięki, które nadaja nowy wymiar miejscom i wydarzeniom opisywanym w książce. Możecie je zobaczyć na oficjalnej stronie książki.

"Samsara" to również pierwsza książka, którą zapowiada naprawdę niesamowity zwiastun. Zobaczcie koniecznie (polecamy wersję HD!).

Dla tych, którzy lubią wiedzieć co nieco o treści: hinduscy czarownicy, obozy maoistów w Nepalu, krwawe rytuały w Laosie, dżungle, buddyjskie klasztory, łapacze kobr królewskich, przemytnicy sztuki... Dzieje się dużo i szybko.

Recenzje dziennikarzy nie pozostawiają wątpliwości: mamy przed sobą jedno z najwazniejszych wydarzeń w literaturze podróżncizej ostatnich lat.

O "Samsarze" sam autor:

Bardzo chciałem, żeby to była „backpackerska” książka. Wesoła, przygodowa, o miejscach niedostępnych, ale i o tych, które wielu dobrze zna. A jednocześnie – żeby odkrywała je na nowo, żeby trzeba się było nad nią pochylić, żeby zmuszała do myślenia i konfrontacji z własnymi uprzedzeniami. I chyba się udało.

Znajdziecie tu więc zapis podróży przez Bangkok, Kalkutę czy Hanoi, ale i zamknięty przed turystami obóz maoistów w Nepalu, partyzanckie wiece, łapanie jadowitych węży, krwawe obrzędy w wioskach Akha w Laosie, ludzi którzy przełamują prawa fizyki siłą swojego umysłu i rzeki pełne krokodyli.

I sami musicie ocenić, co jest dla Was ciekawsze.

Tomek Michniewicz

 


Recenzje prasowe:

Książka Tomka Michniewicza „Samsara. Na drogach, których nie ma”, to skarbnica wiedzy o szerzej nie znanym w Polsce rejonie świata. Napisana z niesamowitą rzetelnością faktu, uczciwością i wiarygodnością. Wtapia w klimat m.in. Saurahy, Katmandu, Hanoi, a przede wszystkim miejsc, których często trudno szukać na mapie, opowiada także o człowieku i jego zmaganiu z życiem. Dziś trudno już spotkać tego rodzaju literaturę, świat bowiem idzie na skróty, wraz z nim także na skróty podąża reportaż podróży. „Samsara. Na drogach, których nie ma” to książka dla dojrzałego, wnikliwego czytelnika. Gratuluję wyprawy i niesamowitej relacji pozwalającej przenieść się w nieznane szerzej rejony świata. 
Romuald Koperski, podróżnik

 

Wyśmienita relacja wnikliwego trampa o ludziach z ulicy oraz nadzwyczaj plastyczne opisy codzienności obcej nam cywilizacji.
Jacek Pałkiewicz, eksplorator

 

Książka ma klimat! Dla tych, którzy wybierają się do Azji, świetna lektura pozwalająca przygotować się duchowo. Dla tych, którzy wrócili - świetna lektura aby uporządkować wrażenia. Polecam!
Andrzej Urbanik, Travelbit.pl

 

Choć książka Tomka Michniewicza opowiada o prawdziwej podróży, czyta się ją jak najlepsze powieści awanturnicze. Przygód wystarczyłoby nie tylko na kilka wypraw, ale i kilku ludzi. Tu magia łączy się z rzeczywistością, a niemożliwe staje się faktem. Dobra lektura zarówno dla tych, którzy lubią ruszać w nieznane, jak i dla piecuchów co nigdy nie posmakują azjatyckiej potrawki z robaków. Niech wiedzą co ich omija.
Dominika Węcławek, Życie Warszawy

 

W jeżdżeniu po świecie chodzi – w wielkim uproszczeniu – o to, żeby sprawdzić, jak jest gdzie indziej. W opowieściach o podróżowaniu chodzi więc głównie o to, żeby przenosić z miejsca na miejsce informacje o tym, jak jest gdzie indziej. Ale tylko te najciekawsze powodują, że czytelnik na chwilę zapomina, czy jest tu, czy może już gdzie indziej. Tomek Michniewicz właśnie tak potrafi opowiadać.
Bartek Chaciński, Polityka

 

Przy tej książce zakładka nie jest potrzebna, czyta się ją jednym tchem.
Michał Gronek, KoniecŚwiata.net

 

Michniewicz nie ma jeszcze trzydziestki ale uczy patrzeć i słuchać jak rasowy reportażysta. Trudno się oderwać od jego książki, która daje poczucie współuczestnictwa i odkrywania przygody. Jej bezpretensjonalny styl przypomina dynamicznie zmontowany film. Z egzotycznymi postaciami, rozbrajająco śmiesznymi dialogami, zaskakującymi zwrotami akcji i krwawym finałem w samym środku wyspy Phuket w Tajlandii, gdzie autor i czytelnicy przeżywają katharsis.
Janusz Wróblewski, Polityka

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć jaka jest prawdziwa definicja słowa "przygoda", przeczytaj tę książkę.
Justyna Dżbik, Polskie Radio Euro / TVP Warszawa

 

Od pierwszych stron lektura zabiera nas w podróż. Azja, o której i tak wiemy niedużo i stereotypowo, w trakcie odwracania kolejnych stron staje się jeszcze odleglejsza i dla Europejczyka niezrozumiała. To wielka zaleta tej ksiązki! Zrozumieć, że nie wszystko można przełożyć z systemu azjatyckiego na europejski...
Mikołaj Harasimiuk, Roxy FM

 

Bardzo ciekawa opowieść napisana językiem swobodnego żartu. Zamknąwszy oczy i otworzywszy na dowolnej stronie można mieć całkowitą pewność, że znajdzie się tam coś śmiesznego i frapującego.
Artur Urbański, Torre.pl

 

Samsara wzbudza zazdrość. Zazdroszczę wyprawy, przygód, stylu pisania, przyjaciół...
Kasia Rodek, Radio Kampus

 

Mnóstwo ludzi podróżuje, wielu żyje w drodze, ale bardzo niewielu robi to w ten sposób. Schodzi z utartych ścieżek, w przeciągu chwili zmienia plany, pakuje się w kłopoty, kusi los... Ta książka, to niecodzienny, pełen humoru kalejdoskop zdarzeń sprowokowanych spontanicznością, otwartością myślenia i niespokojną dociekliwością. Tomek zaś, poza zdolnością podążania własną drogą, posiada cenny dar, patrząc - widzi.
Tomek Larek, tamtaram.pl

 

Co odróżnia dobrą od przeciętnej książki podróżniczej? Po lekturze tej pierwszej człowiek myśli: "chciałbym tam się znaleźć". Michniewicz pisze tak, że czytelnik kończy lekturę z jeszcze dalej idącym uczuciem: "jakbym tam był". Bo jest w niej nie tylko przygoda, ale i rozczarowania, nie tylko zachwyt, ale też zdziwienie, nie tylko bogactwo doświadczeń, ale pokora wobec innego świata. Jest wręcz filmowa narracja, nieskrywane, bardzo ludzkie emocje i wiele autoironii i dystansu. Są w końcu miejsca do których z pewnością nie dotrzemy z turystycznym biurem. I nawet gdy autor monotonnie wędruje przez puszczę w której nie ma żadnych groźnych zwierząt lub snuje się bez celu po smętnym prowincjonalnym mieście, to opisuje to tak, że nie można oderwać się od czytania.
Piotr Sarzyński, Polityka

 

"Samsara" jest współczesną kroniką "emo-backpackera". Permanentnego uciekiniera, globalnego banity, niepokornego łazika. Ale oprócz ciekawości świata i ludzi, jest pamiętnikiem trampa niezwykle wrażliwego. Włóczykija z własnym, uniwersalnym kodeksem i zasadami. Poszukiwanie "nowego - nieznanego", choćby poprzez odrzucenie hedonizmu czy "europejskiego" poczucia wyższości,  jest również poszukiwaniem Prawdy. Kontakt z obcym, jest poznawaniem siebie. Rzeczywista ucieczka jest formą buntu wobec stadnego społeczeństwa. To pisany na gorąco, kipiący emocjami zapis samotnego wilka z bezdroży dzisiejszego świata.

Tomek w krainie kangurów był podróżnikiem gładkim, schludnym, uporządkowanym i manierycznym. Tomek Michniewicz w "Samsarze" jest wędrownym didem bez liry, nieokrzesanym wagabundą, szlachetnym awanturnikiem, a kiedy trzeba - dyplomatą. Ale przede wszystkim - wulkanem chaosu, nad którym w krytycznych momentach panuje doskonale. Tomek Michniewicz nie udaje wieszcza, erudyty, odkrywcy, nowego Kolumba. Jest sobą - chłopakiem z plecakiem, z biurami podróży na bakier.
Maciej Szajkowski, Kapela Ze Wsi Warszawa

Kup książkę na Empik.com!

Polecają: