Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Trzy nagrody na festiwalu Mediatravel dla Tomka Michniewicza

Nasz naczelny otrzymał aż trzy statuetki na tegorocznej edycji Mediatravel: za reportaż radiowy, wyprawę i książkę "Samsara". Nie możemy przecież o tym nie wspomnieć, bo nas zwolni.

Jury przyznało Tomkowi nagrody w następujących kategoriach:

1) nagroda główna Mediatravel Award w kategorii Radio, za reportaż "San Quentin, Kalifornia" z amerykańskiego więzienia o zaostrzonym rygorze, przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców, wyemitowanego w radiowej Trójce. Tomek jest pierwszym Polakiem, który uzyskał pozwolenie na wejście do tej placówki. Taką zgodę wydaje się niezwykle rzadko, do San Quentin został wpuszczony jako jeden z nielicznych również słynny reporter BBC Louis Theroux.

2) nagroda główna im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego, Mediatravel 2011 w kategorii "Wyprawa Roku", za projekt "Magia w Azji" - dokumentację dziennikarsko-fotograficzną praktyk szamańskich i magicznych w krajach azjatyckich, prowadzoną systematycznie przez trzy lata w Nepalu, Indiach, Tajlandii, Malezji, Singapurze, Hongkongu, Laosie i Wietnamie.

3) nagroda publiczności w kategorii "Książka podróżnicza roku" za książkę "Samsara. Na drogach, których nie ma". "Samsara" zwyciężyła w głosowaniu internetowym, pokonując 20 innych propozycji.

 
Mediatravel to spotkania podróżników, odkrywców i dziennikarzy. Festiwalowi towarzyszy konkurs w 5 kategoriach: film, fotografia, radio, internet, prasa. Nagrodą główną w każdej kategorii jest Nagroda World Mediatravel. W tym roku odbędzie się 10 edycja tego festiwalu. Tomek Michniewicz jest pierwszym dziennikarzem, który zdobył trzy statuetki podczas jednej edycji. Strona i pełna lista nagrodzonych: www.mediatravel.pl

"Samsara" opowiada o podróży przez Azję w poszukiwaniu tamtejszych czarów, magii i szamanów. Książkę docenili wcześniej krytycy (zebrała pięciogwiazdkowe recenzje we wszystkich najważniejszych polskich mediach) oraz czytelnicy (zdobyła czołówki wszystkich krajowych list sprzedaży). Książkę wydało Wydawnictwo Otwarte.

Kalendarium