Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

ŚWIĘTO HERBATY

Koncertów, warsztatów, wykładów podróżniczych i tysiąca czarek herbaty będzie można zasmakować podczas czwartej edycji multikulturalnego festiwalu Święto Herbaty, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2012 na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie.

W trakcie wykładów przemierzymy najdalsze zakątki świata - odwiedzimy Gwatemalę, Indie, Wietnam, Japonię oraz Stany Zjednoczone. Na warsztatach poznamy tajniki sztuki plecionkarskiej, stworzymy didgeridoo, będziemy szkliwić ceramikę raku, odkryjemy tajniki śpiewu gardłowego, origami czy tradycyjnego teatru japońskiego kjogen.

Jak zawsze Świętu towarzyszyć będą koncerty. Swój udział potwierdziło czeski duet Dva, warszawska grupa Radio Samsara oraz projekt Tundra z Gdańska, a także już tradycyjny gość Święta – Vladimír Václavek.

W trakcie całego festiwalu odbywać się będą degustacje herbat połączone z profesjonalnym wykładem, a na licznych stoiskach będzie można zasmakować orientalnych potraw, nabyć herbatę, ceramikę herbacianą i inne akcesoria herbaciane.

Dla najmniejszych przygotowany zostanie kącik dziecięcy.

swieto.laja.pl

Kalendarium