Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Jakub Śliwa zaprasza na kolejne warsztaty fotograficzne do Indii, które odbędą się w lutym 2011

Warsztaty zaczniemy w stolicy Indii, pobłądzimy w wąskich uliczkach i zaułkach starej części miasta, zajrzymy też do muzułmańskiej dzielnicy położonej nieopodal Jama Masjid – największego meczetu w Indiach.

W Varanasi obserwować będziemy codzienne życie pielgrzymów, zwykłych ludzi, świętych oraz palaczy zwłok...

W Radżasthanie, cofniemy się do początków fotografii; na brzegach świętego jeziora wmieszamy się w tłum pielgrzymów; w Złotym Mieście, u stóp gigantycznego fortu poszukamy inspiracji w miejscowej architekturze; dotrzemy do małych wiosek rozrzuconych na pustyni Thar.

Jedziemy w małej 4-osobowej grupie, co zapewnia stały kontakt prowadzącego z każdym z uczestników. Często będziemy fotografować wspólnie, w grupie, jednak główny nacisk położymy na indywidualną pracę pod okiem prowadzącego – "jeden na jeden". Zamiast kursu fotografii z wykładami czy prezentacjami, będziemy zdobywać fotograficzną wiedzę w praktyce, realizując indywidualne fotograficzne tematy – zadania.

Dla każdego uczestnika przed wyjazdem przewidziane są indywidualne konsultacje dotyczące sprzętu (aparat, obiektyw, archiwizacja, poznanie możliwości własnego aparatu itp.), wszelkich przygotowań do podróży, doboru tematów i sposobu ich realizacji. Przed wyjazdem przynajmniej raz spotkamy się również wszyscy by ustalić szczegóły związane z warsztatami i praktycznymi przygotowaniami do wyprawy (szczepienia, wizy). Po wyprawie odbędzie się spotkanie, na którym obejrzymy cały materiał fotograficzny i zastanowimy się nad ewentualną publikacją prac czy ich prezentacją.

Dwutygodniowe warsztaty, w 4-osobowej grupie to doskonała okazja by wzbogacić swoje fotograficzne portfolio lub by zacząć przygodę z fotografią oraz by poznać Indie i ich unikalny koloryt "od podszewki".


Więcej informacji o warsztatach: www.jakubsliwa.com/warsztaty-fotograficzne 

Kalendarium