Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Drugie międzykontynentalne palenie Marianny

Już stare, słowiańskie plemiona wiedziały, że wiośnie trzeba pomóc. Ponieważ odrobina czarów, guseł i zabobonów jeszcze nikomu nie zaszkodziła, 21 marca, o 13.00, gorąco zapraszamy nad Wisłę.

Zgarnijcie uśmiech, znajomych, dzieci, psy i koty i przyjdźcie pod

pomnik Syrenki, bo przecież... ta zima musi kiedyś minąć:)

Marzanny topimy co roku, jednak ponieważ od jakiegoś  czasu nie ma nas w Polsce, już drugi raz organizujemy Międzykontynentalne palenie Marianny.
Rok temu spłonęła Coca Chanel, szykowna dama w stylu lat dwudziestych, odziana w suknię z prawdziwych liści koki. Inaczej być nie mogło, wszak powstawała w Boliwii.

Tak się przewrotnie złożyło, że tegoroczna Marianna jest również Boliwijką. Jednak to nie po naszemu, powtarzać pomysły i dlatego tym razem będzie komiksowo. Inspiracja została zaczerpnięta ze stworzonego przez nas w czasie podróży bloga www.rozmowykontrolowane.net Są to publikowane co poniedziałek, o 7.07 rano, na dobry początek tygodnia, ilustrowane dialogi z (naszego) życia wzięte.

Marzanna A.D. 2010 jest komiksowym dymkiem z rozmów kontrolowanych. Ma ciut ponad metr wzrostu i okraszony odrobiną rokendrola dylemat: iść, czy zostać.
Pierwszego dnia wiosny, nasi bliscy i przyjaciele, pomogą jej ten dylemat rozwiązać.
Podczas naszej nieobecności, dopełnią prastarego obyczaju i spalą, a potem zwodują Mariannę, by definitywnie pożegnać zimę.
A potem... wszystko będzie zależało od spontanicznych pomysłów. Mamy nadzieję, a takie już dostaliśmy sygnały, że dalsza zabawa  z okazji przeganiania zimy przeniesie się w jakieś miłe i przyjazne miejsce.

A my... cóż... będziemy z Wami duchem i myślami:)

W poniedziałek, o 07.07 rano, na obu naszych blogach (www.tamtaram.pl, www.rozmowykontrolowane.net)  pojawią się: zaproszenie i ubrane w formę
komiksu zdjęcia z tworzenia.

Mamy nadzieję, że będzie to niepowtarzalne wydarzenie okołopodróżnicze i okołokomiksowe na skalę międzykontynentalną.
A kolejna marzanna...
już za rok!
A tymczasem zapraszamy i pozdrawiamy

maugoska&tomek

 

maugoska&tomek są naszymi przewodnikami po Chile.

Kalendarium