Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

3. Edycja festiwalu multikulturalnego Święto Herbaty

Już w ten weekend w Cieszynie zapachnie herbata. Na Wzgórzu Zamkowym przy polsko-czeskiej granicy odbędzie się 10 i 11 czerwca 3. Edycja festiwalu multikulturalnego Święto Herbaty.

Lista gości jest długa i różnorodna – na głównej scenie wystąpią polskie Karpaty Magiczne oraz słowaccy Longital, zabrzmi bałkańska muzyka w wykonaniu zespołu folklorystycznego Wałasi oraz tradycyjna muzyka indyjska. Nie tylko na scenie, ale także w roli wykładowcy i lektora warsztatów zaprezentuje się legenda czeskiej sceny alternatywnej - Vladimír Václavek. Widzowie mogą się także cieszyć na koncert oraz warsztat gry na japońskim flecie shakuhachi w wykonaniu Vlastislava Matouška. Klasyczną groteskę japońską przedstawi czeska trupa aktorska Malé divadlo kjogénu.

Swoimi wrażeniami z podróży podzielą się doświadczeni podróżnicy. Widzowie dowiedzą się, jak podróżować z małymi dziećmi, czyli Family Without Borders, wspólnie z Łukaszem Wierzbickim wyruszą w podróż śladem Kazimierza Nowaka do Afryki z początku XX wieku, Andrzej Muszyński opowie o Wenezueli. Do tego Opowiadamy o świecie – Bałkany , warsztaty fotografowania w podróży, Etiopia, Japonia, Muzyka Tundry... 

Każdy widz może wziąć udział w warsztatach jogi, origami, filcowania, wypalania ceramiki raku lub nauczyć się gotować z herbatą. Poszczególne punkty programu będą się odbywały naprzemiennie po polsku i po czesku. Na terenach otaczających zamek będą z kolei rozmieszczone stragany z ceramiką i biżuterią, jurta herbaciana, a zamiast klasycznego kącika dla dzieci przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będzie warsztat ceramiki oraz pracy przy kole garncarskim (nie tylko) dla dzieci.

Tegoroczna edycja festiwalu otrzymała wsparcie finansowe Funduszu Wyszehradzkiego. Tak jak co roku festiwal „Święto Herbaty“ jest ponownie całkowicie niedochodową imprezą. Sztab organizacyjny zrezygnował z jakichkolwiek honorariów, a cały zysk z aukcji, która zostanie przeprowadzona w trakcie festiwalu, zostanie przekazany na pomoc Japonii, dotkniętej przez trzęsienie ziemi oraz tsunami.

Jeszcze do czwartku 9 czerwca można kupić bilety w przedsprzedaży (23 zł na dwa dni, 13 zł na jeden dzień) na stronie internetowej lub w miejscach przedsprzedaży podanych na stronie internetowej festiwalu. Bilety na miejscu będą kosztowały 30 zł na dwa dni, tylko na sobotę – 16 zł.

Wszelkie informacje na temat tegorocznej edycji oraz szczegółowe opisy poszczególnych punktów programu znajdą Państwo na stronie:

www.swietoherbaty.pl 

Kalendarium