Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Ze względu na olbrzymią ilość maili, jakie otrzymujemy codziennie, nie jesteśmy niestety w stanie odpowiedzieć na wszystkie. Jeśli nie otrzymasz od nas odpowiedzi, prawie na pewno oznacza to, że na Twoje pytanie odpowiedzieliśmy juz na stronach serwisu, w odpowiedniej sekcji. Poszukaj.

Nie odpowiadamy również na pytania, na które odpowiedź można znaleźć w Google w 30 sekund (o adresy, telefony, kod lotniska w Rio de Janeiro, gdzie kupić namiot) lub pytania fundamentalne, na które po prostu nie ma odpowiedzi ("ile kosztuje wyprawa?", "skąd brać pieniądze na podróżowanie?").

Na pozostałe, racjonalne pytania odpowiadamy zawsze, nawet jeśli zajmuje nam to chwilę, za co przepraszamy.

KoniecŚwiata.net

 

Q&A

Jadę do jakiegoś kraju i mam pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w Waszym serwisie.

Możesz je zadać naszym Przewodnikom po tym kraju. Wystarczy się zalogować (a najpierw zarejestrować), wejść na kartę kraju, który Cię interesuje, kliknąć w nazwisko Przewodnika w ramce po prawej stronie i wybrać "Wyślij wiadomość". Upewnij się jednak najpierw, że na pewno to, o co pytasz, nie zostało już opisane na podstronach kraju.

 

Jak mogę się skontaktować z konkretnym Przewodnikiem albo z ekspertem od danego kraju?

Patrz pytanie wyżej - przez system wewnętrznych wiadomości. Nie udostępniamy publicznie adresów e-mail Przewodników, najwyżej w prywatnej korespondencji.

 

Jak dodać zdjęcia do galerii?

Wyślij nam mailem próbki lub link do galerii do oceny, na adres redakcja[at]koniecswiata.net. Jeśli masz naprawdę dobre zdjęcia, ślij od razu ich wybór, który chciałbyś u nas wystawić. Najchętniej pomniejszone do 800x600, 72 dpi.

 

Chciałbym dołączyć do redakcji serwisu. Jak to zrobić?

Wyślij zgłoszenie na redakcja[at]koniecswiata.net i napisz czym chciałbyś się zajmować. Promocją? Eventami? SEO? Redagowaniem? Media relations? Developmentem? Wszyscy tworzymy serwis hobbystycznie i nie zarabiamy na nim. Ale mamy sporo innych profitów, o których się dowiesz w swoim czasie.

O nas

Tomek Michniewicz. Prywatnie backpacker, zawodowo dziennikarz. Autor programu podróżniczego „Trójka Przekracza Granice" w Programie III Polskiego Radia (wtorek, 15-16), a wcześniej - pierwszego w Polsce backpackerskiego programu "Dziko i Tanio” w Radiu Bis. Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Publikował m.in. w "Polityce", "Playboyu", "Rzeczpospoliej" i "Podróżach". Specjalizuje się w ultratanich wyjazdach z dużą dozą adrenaliny.
tomek.michniewicz[at]koniecswiata.net

Michał Gronek. Współzałożyciel i główny programista projektu. Od ponad dekady związany z internetem. Od kilku lat zajmuje się produkcją serwisów internetowych dla dużych i małych klientów, obecnie we własnej firmie - Presstype.
michal.gronek[at]koniecswiata.net

 

Marta Kostulska. Animator kultury sprawia, że ludzie spotykają się i zaczynają rozmawiać. Tym też zajmuje się Marta: organizuje spotkania z naszymi Przewodnikami w klubach i prowadzi długie, fascynujące rozmowy o podróżach. Masz pomysł na spotkanie, wystawę, event z naszym udziałem? Chcesz nas zaprosić do siebie? That's the girl.
marta.kostulska[at]koniecswiata.net

Iwona Dobkiewicz. Ma na koncie Indie, Norwegię (zresztą do Norwegii zawsze lubi wracać), dwa razy Chiny, Singapur, Malezję, Kambodżę, Wietnam, Hong Kong i Maroko, a szykuje się właśnie do Ameryki Południowej. Uwielbia podziwianie wschodów i zachodów słońca w każdej szerokości geograficznej. Na KońcuŚwiata odpowiada za patronaty i marketing oraz komunikację z Przewodnikami.
iwona.dobkiewicz[at]koniecswiata.net  

Kasia Czupryńska. Ślązaczka nad morzem. Inżynier i dziennikarz. Pracoholiczka, która potrafi przeżyć bez telefonu komórkowego. Docenia wszystko i wszystkich, których spotyka po drodze. Zakochana w żeglarstwie i Azji, ale dostrzega też inne kierunki: teraz celuje w Bałkany i Afrykę. Na KońcuŚwiata jest redaktorem, doprowadza surowe teksty do stanu używalności.
kasia.czuprynska[at]koniecswiata.net  

Marta Podleśna-Nowak. Geograf, latynoamerykanistka. Od ośmiu lat zawodowo jako pilot wycieczek, a prywatnie w roli backpackera powraca do krajów Ameryki Południowej. Prowadzi wyprawy: www.latinotour.pl. Zwiedziła prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, w większości z nich była po kilka razy. marta.podlesna[at]koniecswiata.net