Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Q&A

Jaką formę będą miały zajęcia?
Interaktywnego, ale jednak wykładu. 
 
Ile potrwają?
Zajęcia potrwają, z przerwami, ok. 3,5 godziny. 
 
Czy brać aparat?
Możesz zabrać ze sobą sprzęt, jesli masz konkretne pytania techniczne, ale nie będzie on konieczny. Nie przewidujemy ćwiczeń praktycznych. Zabierz natomiast coś do notowania.
 
Gdzie jest Klinika?
Na terenie Fortów Mokotowskich. Mapkę znajdziesz w załączniku. Forty są sporym terenem, a Klinika jest prawie ostatnim miejscem patrząc od strony Racławickiej. Od wjazdu na teren fortu wypatruj strzałek KońcaŚwiata, które Cię poprowadzą. Spacer od skrzyżowania Racławicka/Odyńca/Wołoska trwa ok. 5 minut.
 
Jak najłatwiej dojechać?
Metrem + 15 minut spaceru od stacji Racławicka (Odyńca, potem mijasz Wołoską, trzymasz się lewej strony i po 200 m wchodzisz w Forty), tramwajem nr 10 (+ 5 minut spaceru), autobusem 107, 117 lub 192 (+ 5 minut spaceru).
 
Czy można gdzieś zaprakować samochód?
W okolicach Kliniki jest kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Możesz też zostawić samochód przy Odyńca czy Wołoskiej i zrobić sobie 5-minutowy spacer. Rowery można przypiąć pry Klinice.
 
Czy program wszystkich grup jest identyczny, czy są lepsze i gorsze?
Wszystkie grupy mają dokładnie ten sam program - trzy godziny zajęć z trzema fotografami, którzy pokażą Wam swój warsztat.
 
 
Jeśli masz jakieś pytania, czekamy pod adresem redakcja[at]koniecswiata.net.

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne "Kadry z Końca Świata".  

Jest coś, co odróżnia zdjęcia z wakacji od zdjęć z podróży. Tego czegoś będzie się można nauczyć na naszych warsztatach 8 i 9 sierpnia w warszawskim klubie Klinika.

  • - Jaki sprzęt zabrać, jak go dobierać?
  • - Warsztat trzech zawodowych fotografików podróżnych.
  • - Jak patrzeć by zobaczyć zdjęcie, które odda charakter miejsca?
  • - Jak wybierać tematy, co się sprawdza a co nie?
  • - Jak robić podróżne portrety, zdjęcia architektury, przyrody, ludzi?
  • - Co robić po powrocie - jak retuszować, na co zwracać uwagę?
  • - Jak sprzedać zdjęcia?

Zajęcia odbędą się w małych, 25-osobowych grupach. Zajęcia potrwają trzy godziny, z każdym z fotografików po godzinie. Program trzygodzinnych zajęć jest w każdej grupie identyczny.

Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc: redakcja[at]koniecswiata.net

Kto prowadzi warsztaty?

Kuba Śliwa - jest orientalistą i absolwentem łódzkiej filmówki. Publikuje w “National Geographic” i “The Guardian”, zasiada w jury European Photo Competition "Breaking Stereotypes". Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Uczestnik wielu misji archeologicznych m.in. w Egipcie i w Sudanie. Właśnie wrócił z wyprawy do Kirgistanu i zachodnich Chin. Reprezentowany przez agencję Aurora Photos.
www.jakubsliwa.com

Zygmunt Novak - z aparatem przejechał m.in. trudnodostępne zakątki Wysp Zielonego Przylądka, off-roadową wyprawę 4x4 w Australii Północnej i Zachodniej, lasy deszczowe na Borneo, Alpy Południowe w Nowej Zelandii i Indochiny. Laureat wielu nagród i autor wystaw, jego prace znajdują się m.in. w prywatnych kolekcjach w USA, Australii i w Polsce oraz w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.
www.zygmuntnovak.com

Tomek Kordek - na co dzień pracuje m.in. dla magazynu „Gala”. Fotografował w Kenii, Izraelu/Palestynie, Syrii, Jordanii, Indiach, Szwecji, na Ukrainie, Sycylii i w Turcji. Pracuje również przy produkcjach fotograficznych nie mających z podróżami nic wspólnego. Nie obronił pracy na IPSiR UW, bo przeszkodziła mu w tym Europejska Akademia Fotografii. Jest zwolennikiem średniowiecznego terminowania u mistrza, co czyni cały czas.
www.tomekkordek.com

 

Zapisy i cena

8 i 9 sierpnia 2009 (do wyboru)
klub Klinika, Racławicka 99, Warszawa
miejsce: 50 zł

REJESTRACJA NA ZAJĘCIA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA.

Informacje mailem

Zarejestruj się, a będziemy Cię informować o naszych imprezach. Organizujemy warsztaty, slajdowiska, koncerty, wystawy i spotkania z podróżnikami.

Tomek Kordek:

Zygmunt Novak:

Kuba Śliwa: