Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

 

Jak to możliwe, że bilety na KoniecSwiata.net są dużo tańsze niż w innych serwisach?

Wszystkie wyszukiwarki w sieci działają w oparciu o jeden z dwóch systemów: Worldspan lub Amadeus. Innymi słowy: wszystkie przeszukują te same bazy danych i wyświetlają te same wyniki. Różnice w cenach biletów powstają dopiero na końcu, po doliczeniu tzw. Transaction Fee (TF), czyli prowizji agenta.

Standardowa TF dla większości wyszukiwarek to 130 zł przy biletach międzykontynentalnych. To znaczy, że gdy płacisz za bilet 2000 zł, 130 zł z tej kwoty trafi do kieszeni pośrednika. Gdyby tyle nie zarabiał, mógłbyś latać taniej.

Transaction Fee na KoniecSwiata.net wynosi tylko 40 zł, czyli wszystkie bilety są tańsze niż na innych stronach średnio o 70 zł.

Nasz serwis jest przeznaczony dla podróżników – wiemy, jak ważnym składnikiem budżetu każdego wyjazdu jest lot. Dzięki współpracy z agencją lotniczą Time4Travel mogliśmy powiesić wyszukiwarkę, która działa „po kosztach”. Dlatego za ten sam bilet zapłacisz nie 2000, tylko 1910 zł. Nie zarabiamy na biletach, żebyście mogli latać taniej.

Możecie tez obejrzeć TEST, który wykonaliśmy jakiś czas temu i porównać wyniki na własne oczy.

 

Czy jest tu gdzieś coś napisane małym drukiem lub jakieś haczyki?

Nie, nic nie ma. W przeciwieństwie do innych wyszukiwarek nie stosujemy następujących sztuczek podnoszących de facto cenę:

- Nie doliczamy Transaction Fee dopiero na końcu procesu rezerwacji. Cena, którą widzisz na początku to całkowita kwota do zapłaty, która się już nie zmieni.
- Nie doliczamy opłaty za zapłatę kartą kredytową.
- Nie doliczamy dodatkowego ubezpieczenia.
- Nie pokazujemy lotów z długim stopoverem/noclegiem, który de facto kosztuje (nocleg, transfer z i na lotnisko, wyżywienie).
- Nie pokazujemy połączeń, które wymagają zmiany lotnisk w ramach jednego miasta (przylot na inne lotnisko niż wylot dalej - trzeba zapłacić za transfer, który sporo kosztuje).
- Nie stosujemy brzydkich patetntów, takich jak automatycznie doliczana, a nie obowiązkowa opłata ekologiczna itp. 

 

Dlaczego można płacić tylko kartą kredytową?

Coś za coś. Możemy zaproponować takie ceny właśnie dlatego, że nie utrzymujemy biura rezerwacji, które kontroluje przelewy i przyjmuje płatności gotówką. Płatności kartą są jednak bezpieczne – gwarantują to najnowsze zabezpieczenia, te same, z których korzystają linie lotnicze, banki czy serwisy aukcyjne.

 

Chcę jednak zapłacić przelewem lub gotówką – co mam zrobić?

Zgłoś się bezpośrednio do Time4Travel:

Time4Travel
tel. (0) 801 00 30 60
tel. (48) 22 867 30 75
e-mail: bilety[at]t4t.pl
pn - pt 9.00 - 17.00
ul. Tarczyńska 5/9 lok. 28
02-025 Warszawa

TF będzie nieco wyższa, ale możesz skorzystać z dowolnej formy zapłaty.

 

Czy rezerwacje wykonywane przez Wasz serwis są bezpieczne?

W stu procentach. Już w pierwszym kroku rezerwacji za jej bezpieczeństwo odpowiada Amadeus, jedna z dwóch największych sieci dystrybucji biletów lotniczych na świecie. Za obsługę klienta odpowiada z kolei renomowana agencja Time4Travel, obsługująca od ponad 10 lat klientów biznesowych i korporacje. Nie masz się czym niepokoić.

Dostaniesz taki sam bilet i potwierdzenie rezerwacji, identycznie jak w innych wyszukiwarkach. Wszystkie warunki rezerwacji obowiązują również u nas. To jest TEN SAM bilet, tylko tańszy. Same korzyści.

 

Dlaczego Wasza wyszukiwarka nie pokazuje tanich linii lotniczych?

Bo jesteśmy uczciwi. Bilety tanich linii opłaca się kupować tylko i wyłącznie przez strony samych linii. Agencje, które sprzedają takie bilety przez swoje wyszukiwarki inkasują np. 50 zł za bilet i 60 zł TF, czyli płacisz za bilet razem 110 zł, ale ponad połowę tej kwoty stanowi prowizja pośrednika.

Kupujcie więc bilety lowcostów tylko na ich stronach:

WizzAir www.wizzair.com
RyanAir www.ryanair.com
EasyJet www.easyjet.com/PL
Germanwings (Niemcy) www.germanwings.com
Norwegian (Norwegia)  www.Norwegian.com/PL
Aerlingus www.aerlingus.com
AirBerlin (Niemcy) www.airberlin.com
Jet2 (UK) www.Jet2.com
Jet4You (Maroko) www.jet4you.com
Iceland Express (Islandia) www.icelandexpress.com/
Freebird Airlines (Turcja) www.freebirdairlines.com
Corendon (Turcja) www.corendon-airlines.com
Condor (Niemcy, loty transkontynentalne, dawniej Thomas Cook) http://www9.condor.com/tcf-pl/index.jsp
BMI Baby (UK) www.bmibaby.com
AirBaltic (Łotwa) www.airbaltic.com

 

Dlaczego wyszukiwarka na KoniecSwiata.net nie pokazuje niektórych połączeń? Na innych stronach mogę je znaleźć.

Spróbuj kilka razy. Wyszukiwarki przeglądają setki milionów ofert w niezliczonej liczbie kombinacji. Na to, co widzisz w wynikach wyszukiwania, ma wpływ mnóstwo czynników, między innymi obciążenie serwerów i działania agentów, którzy rezerwują miejsca w samolotach. Korzystamy z tych samych baz danych co wszyscy inni, więc każdy lot można znaleźć również u nas.

Jeśli masz problemy z wyszukaniem konkretnego połączenia, skorzystaj z „wyszukiwania zaawansowanego” i tam podaj preferowaną linię lotniczą. Jeśli nadal nie możesz go znaleźć – odezwij się bezpośrednio do Time4Travel.

przeczytaj też