Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Korea Południowa - Co warto

Miasta. Seul, Busan, Jeju City (cała wyspa Jeju) to obowiązkowe przystanki.

Przyroda. Polecam okolice góry Sorak (Soraksan) na wschodnim wybrzeżu, spacer po okolicznych górach w Seulu z widokiem na miasto oraz Jeju (wyspa powulkaniczna).

Zwiedzanie. Warto wybrać się na przejażdżkę autokarem turystycznym po Seulu (opcja hop-on/hop-off, bilet ważny przez całą dobę – tu się najlepiej zorientujecie co warto zobaczyć).

Kultura. Jako że w Seulu nie znajdziecie już miejsc nienowoczesnych, polecam wybranie się do tradycyjnej wioski koreańskiej oraz na dobę w świątyni buddyjskiej (wszystko to w okolicach Seulu).

Na pewno warto się wybrać na jeden z seulskich marketów (no Dongdaemun). Raczej nie ma po co za dużo czasu spędzać na Itaewon (centrum życia amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Seulu) – o wiele przyjemniej jest w okolicach Sinchon czy Hongik University – miejsce popularne wśród miejscowej młodzieży.

Polecam DMZ – strefę zdemilitaryzowaną – jest co prawda już mocno skomercjalizowana, ale warto.

 

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Sport i nurkowanie. Główne miejsce do aktywnego wypoczynku to Jeju.

Trekking. Jeju oraz wschodnie wybrzeże.

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. Busan oraz Jeju.

Kluby i imprezy. Okolice stacji metra Sinchon oraz Hongik University w Seulu. Popularne jest również karaoke – wynajmowane na godziny pokoje ze sprzętem audiowizualnym do śpiewania – tu trzeba zabrać swoich znajomych, bo raczej nikogo nie uda wam się tu poznać.

Odpoczynek. Koniecznie trzeba wypróbować miejskie łaźnie – co prawda jest podział ze względu na płeć, ale można się fantastycznie zrelaksować i przeważnie jest również wspólne piętro (na tym piętrze chodzimy w ubraniu, które dostaniemy w łaźni – na pozostałych zupełnie nago). Najlepsze miejsce to Łaźnie w Busan z widokiem na zatokę.

Zakupy. Trudno z większymi rozmiarami ubrań – w razie konieczności możecie coś większego dostać na Itaewonie. Nie ma za wiele supermarketów, o hipermarketach nie wspominając – zakupy przeważnie robi się w sieciowych sklepikach – 7Eleven, Buy the Way, oraz GS 25. Raczej ciężko o importowane produkty spożywcze.

Komu się spodoba. Ponieważ standard życia w Korei stale wzrasta i kraj się dynamicznie modernizuje, coraz mniej jest miejsc o tradycyjnym charakterze kojarzonych z dalekim wschodem. Dodatkowo mocno specyficzna kultura sprawia że polecałbym to miejsce raczej osobom w Azji zakochanym. Kraj warty odwiedzenia, ale nie jako priorytet.

Znasz dobrze Koreę Południową?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Gosia Podbielska - absolwentka SGH. Zwariowana i zawsze aktywna. Zawsze widzi szklankę w połowie pełną lub nawet za małą. Kocha podróże, ludzi, sporty ekstremalne i słońce. Marzy o zwiedzeniu całej Ameryki Południowej i życiu w Australii.

Grzegorz Klein - absolwent SGH. Ciekawy świata, wielki optymista. Miłośnik Eurowizji i literatury Kapuścińskiego. Każdy kraj zwiedza z ukochaną flagą Polski. Od zawsze kocha podróże i nowe wrażenia, a jego największym marzeniem jest zwiedzenie każdej stolicy świata, co skutecznie realizuje.

Obejrzyj zdjęcia z Korei Południowej.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)