Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Włochy - Na co uważać

Mieszkańcy. Włochy to średnio bezpieczne państwo. Kradzieże zdarzają się tu dosyć często, więc warto mieć zawsze swoją torbę na oku, zwłaszcza w metrze czy zatłoczonych atrakcjach turystycznych. (OP)

Kanty i oszustwa. Taksówkarze często oszukują turystów, wioząc ich do celu okrężną drogą. Nie warto pić kawy czy jeść w barach w centrum miasta, w miejscach turystycznych - tam zwykle zapłacicie 30% więcej. (OP)

Woda. (dodaj swoje informacje)

Ciemne miejsca. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. Obowiązuje ruch prawostronny. Włosi jeżdżą dosyć agresywnie, wpychają się i parkują dosłownie wszędzie gdzie się da. (OP)

Przyroda. Śpiąc w namiocie lub w terenie należy uważać na małe skorpiony, miniaturki 3-4 cm (południe Włoch, Sardynia, Sycylia). Po ukąszeniu u dorosłych pojawia się wysoka gorączka, ale same skorpiony nie są dla nich groźne. Ukąszenie skorpiona może być natomiast niebezpieczne dla dzieci. Jeśli widzicie, że dziecko nosi ślad ukąszenia i pojawiają się objawy gorączki lub omdlenia, lepiej skontaktować się z pogotowiem ratunkowym („pronto socorso” lub „guardia medica”).

W morzu mogą być niebezpieczne płaszczki, które mają długi ogon zakończony jadowitym kolcem. Zdarzały się przypadki śmiertelne, nie należy ich łapać. Jest też parę rodzajów małych rybek, nadepnięcie na które skończy się opuchlizną nogi i bólem, ale niczym strasznym. (MK)

 

Choroby. Zagrożenie chorobami jest takie samo jak w Polsce. (OP)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane (w zależności od charakteru pobytu)
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Trudności w poruszaniu się po kraju. Jeżeli podróżujecie samochodem, możecie spodziewać się ogromnych korków. Zwłaszcza w piątek wieczorem, gdy wszyscy próbują wydostać się z miasta, lub w poniedziałek rano, (gdy wszyscy wracają do pracy). Dobrym rozwiązaniem jest pociąg. (OP)

Autor

Ola Pochorecka - pochodzi z Wałbrzycha, ale od trzech lat mieszka ze swoim chłopakiem w Mediolanie. Z Włoch ucieka w egzotyczne miejsca – do Japonii, Mozambiku, RPA czy na Sri Lankę.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)