Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Włochy - Co warto

Miasta. Rzym: Koloseum, Circus Maximus, hiszpańskie schody, trevi fountain (najpiękniejsza fontanna w Rzymie), Watykan (szczególnie kaplica sykstyńska z licznymi freskami Michała Anioła („Stworzenie Adama" czy "Sąd ostateczny"). (OP)

Przyroda. W większych miastach nieciekawa, ale wystarczy wyjechać trochę poza miasto (np. będąc w Mediolanie można pojechać do Como czy Brescia), by rozkoszować się prawdziwą przyrodą. (OP)

 

Zwiedzanie. Florencja - katedra Santa Maria del Fiore, dzwonnica Giotta, z której można podziwiać panoramę miasta.

Południowy Tyrol (Brixen, Bruneck, Bozen, Meran, Lana) - to raj dla narciarzy i osób lubiących zwiedzać zamki (jest ich tu kilkadziesiąt). W Meran - ulubionym mieście Sissi (żony Franciszka Józefa) - warto udać się do ogrodów Sissi oraz do zamku Sissi - to jedne z najpiękniejszych ogrodów w Europie. Kwiaty zmieniane są tutaj co roku. (OP)

 

Kultura. Będąc w Mediolanie warto wybrać się do La Scali. To jedna z najsłynniejszych oper na świecie. Bilety na spektakl można kupić w kasie opery bądź zamówić przez internet, co jest chyba najwygodniejszych rozwiązaniem. Ceny wahają się od 40 do 80 zł. (OP)

Jedzenie. Na pewno warto spróbować kawy. Lubiącym mocną kawę polecam espresso (2 zł), lubiącym kawę z mlekiem: latte macchiato (5-7 zł).

Będąc w Tyrolu, warto spróbować typowego dla tego regionu „speck” (suchy bekon) czy napić się „gluhwein” (grzane wino), które rozgrzeje każdego, zwłaszcza w zimie. (OP)

 

Sport i nurkowanie. Południowy Tyrol oferuje ogromną ilość tras narciarskich, od tych bardzo trudnych, po te bardzo łatwe. (OP)

Trekking. (dodaj swoje informacje)

Freak show. (dodaj swoje informacje)

Adventure. (dodaj swoje informacje)

Plaże i wyspy. Pomiędzy Sardynią a Korsyką znajduje się archipelag wysp z bajecznymi plażami i szmaragdową wodą. Jest tu bardzo wiele rezerwatów morskich (raj dla płetwonurków) ze zróżnicowaną fauną. Poza sezonem turystycznym można rankiem zobaczyć polujące delfiny (nawet w zatoce portu) lub muflona (w górach). (MK)

Kluby i imprezy. (dodaj swoje informacje)

Odpoczynek. (dodaj swoje informacje)

Zakupy. W Mediolanie czy Rzymie warto odwiedzić outlety. Można czasem znaleźć w nich torebkę Chanel czy buty Gucci ponad 50% tańsze niż w firmowym sklepie. (OP)

Komu się spodoba. Wszystkim, którzy interesują się sztuką oraz fotografom. We Włoszech architektura zachwyca na każdym kroku. (OP)

Autor

Ola Pochorecka - pochodzi z Wałbrzycha, ale od trzech lat mieszka ze swoim chłopakiem w Mediolanie. Z Włoch ucieka w egzotyczne miejsca – do Japonii, Mozambiku, RPA czy na Sri Lankę.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)