Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Szwecja - Na co uważać

Mieszkańcy. Szwedzi są na ogół mili i uczciwi. Nie widzę żadnego niebezpieczeństwa w kontaktach z tutejszymi mieszkańcami. (HK)

Szwedzi to naród dość „sztywny”. Są mili, jednak żeby się z kimś zaprzyjaźnić potrzeba sporo czasu. Radzę nie przejmować się zbytnio pierwszymi niepowodzeniami. (TD)

 

Kanty i oszustwa. Oszustwo jest praktycznie niemożliwe ze strony tutejszych mieszkańców. Nie spotkałam się ani nie słyszałam o żadnej nieprzyjemnej sytuacji. Moim zdaniem rozsądnie jest uważać na obcokrajowców, ze strony Szwedów nic wam nie grozi. (HK)

Woda. Kupno wody w sklepie to po prostu wyrzucanie pieniędzy. Woda z kranów jest bardzo czysta i nadaje się do picia. (TD) Woda w szczególnie krystalicznej postaci występuje na północy kraju. (HK)

Ciemne miejsca. W Szwecji bardzo dba się o bezpieczeństwo. Znam osoby, które bały się samotnego marszu przez park wieczorową porą, a w Szwecji zupełnie pozbyły się wszelkich tego typu obaw. (HK)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. Szwedzcy kierowcy bezwzględnie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. O wiele częściej łamią je piesi. W niektórych miejscach (oznakowanych) warto uważać na mogące pojawić się na jezdni zwierzęta leśne. (HK)

Przyroda. Uwaga na częste deszcze i wiatr, szczególnie na wybrzeżach Szwecji (Göteborg). (TD)

Choroby. Nie ma. (HK)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Trudności w poruszaniu się po kraju. Nie ma. (HK)

Autor

Honorata Kiepura - absolwentka politologii UJ, przez rok mieszkała i studiowała w Sztokholmie. Kocha podróże i nowe wrażenia, jest zapaloną czytelniczką literatury podróżniczej, pasjonatką kulturoznawstwa i relacji międzynarodowych. Pełna entuzjazmu optymistka, ciekawa świata i otwarta na ludzi. Choć mieszka obecnie w Krakowie, wraca do Szwecji tak często, jak tylko się da.

Tadeusz Daszczyński - w Szwecji od sierpnia 2006 do lipca 2007, głównie w Goteborgu na studiach w Chalmers University of Technology. Miłośnik podróży, aktywnego spędzania czasu, przekraczania granic własnego ciała i umysłu, sportów walki, dobrej zabawy, jazdy na rowerze i żeglarstwa.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)