Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Szwecja - Highlight

Szwecja często kojarzy się ze śniegiem i depresją spowodowaną brakiem słońca. Ale dla mnie Szwecja to magiczna kraina, gdzie czas zdaje się zwalniać a każdy człowiek żyje własnym rytmem.

Urokliwe krajobrazy, wszechobecny spokój i sielankowa atmosfera przez okrągłe dwnaście miesięcy w roku. W końcu tam, gdzie reniferki swobodnie biegają po szosach a łosie zakradają się aż pod okna musi być coś z magii. I taka właśnie jest Szwecja - kraj, w którym czas nie ma znaczenia.

Znam wielu, którzy po krótkim pobycie zdecydowali się tutaj wrócić - tym razem na dłużej, a w końcu i na stałe. Wierzcie lub nie, ta magiczna kraina istnieje naprawdę. W końcu nie przez przypadek Szwecja zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepiej prosperujących demokracji świata. (Honorata Kiepura)

Szwecja to piękny kraj, który polecam każdemu. Mieszkańcy tutaj są różni, tak jak różna jest Szwecja w różnych jej częściach. Z jednej strony Szwedzi to naród bardzo przyjazny. Z drugiej - to przecież kraj zimnych wikingów, nieustraszonych zdobywców. (Tadeusz Daszczyński)

Autor

Honorata Kiepura - absolwentka politologii UJ, przez rok mieszkała i studiowała w Sztokholmie. Kocha podróże i nowe wrażenia, jest zapaloną czytelniczką literatury podróżniczej, pasjonatką kulturoznawstwa i relacji międzynarodowych. Pełna entuzjazmu optymistka, ciekawa świata i otwarta na ludzi. Choć mieszka obecnie w Krakowie, wraca do Szwecji tak często, jak tylko się da.

Tadeusz Daszczyński - w Szwecji od sierpnia 2006 do lipca 2007, głównie w Goteborgu na studiach w Chalmers University of Technology. Miłośnik podróży, aktywnego spędzania czasu, przekraczania granic własnego ciała i umysłu, sportów walki, dobrej zabawy, jazdy na rowerze i żeglarstwa.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)