Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Spitsbergen (Svalbard) - Gdzie spać

Sieć hoteli jest mocno rozwinięta w obrębie stolicy. Jest ich z roku na rok coraz więcej.  Drogie – od 300 do 1200 NOK za dobę. Na stronach internetowych dość łatwo je zlokalizować. Istnieje też jedno pole namiotowe – równie „atrakcyjne” cenowo. Są też akademiki, w których noclegi dostępne są sporadycznie i chyba tylko dla uczestników różnych naukowych kursów prowadzonych tam przez cały rok.

W Ny Alesundzie nie przewidziane są jak do tej pory miejsca dla turystów.
Poza Longyearbyen spać można było jeszcze do niedawna w nielicznych chatach traperskich (oczywiście za zgodą Syselmanna), ale z ostatnich informacji wynika, że zostały one pozamykane.

Za specjalnym pozwoleniem naukowcy mogą w ustalonych miejscach i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności rozbijać obozowiska tam, gdzie jest im to niezbędne.

Znasz dobrze ten kraj?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Kasia Huzarska - „prawie doktor” nauk o Ziemi, oceanograf z wykształcenia, zawodu i zamiłowania, zapominający o świecie fotograf przyrody (członek ZPFP) i pasjonat podróżowania na wszelkie możliwe sposoby. Największe podróżnicze osiągniecie – złapanie na stopa awionetki na Islandii. Jak do tej pory odwiedziła 15% świata, między innymi Norwegię, Islandię, Szwecję, Finlandię, region Laponii, Szkocję, Włochy, Francję, Grecję, Litwę, Łotwę, Estonię, Stany Zjednoczone oraz Arktykę.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)