Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Rosja - Highlight

Rosja to kraj bardzo zróżnicowany. Możecie zatopić się w 10-milionowej metropolii lub pojechać w regiony, gdzie przez dwa tygodnie nie spotkacie człowieka. Znajdziecie w Rosji dymiące kominy miast przemysłowych, monumentalne znaki czasów sowieckich, dziką przyrodę, zabytki architektury z listy Unesco wraz z unikalnymi, XIII wiecznymi freskami na ścianach soborów i wiele innych osobliwości. Na pewno też zwrócicie uwagę na kontrast, jaki przedstawiają niezliczone lśniące kopuły cerkwi na tle socrealistycznej architektury.

Nie sposób pełniej poznać Rosji, nie będąc w niej. Kraj ten często wyzwala zbyt duże wyobrażania, utkane na stereotypach. Nie zrozumiesz też Rosji, jeśli przyjechałeś tu tylko oglądać. Rozmawiaj jak najczęściej, jeśli choć trochę znasz rosyjski.

A na koniec i właściwie z początku – naucz się cierpliwości. Sama podróż po rozległych terenach Rosji oraz komunikacją miejską będzie dla wielu pierwszym wyzwaniem.

Rosję można bardzo polubić, nie będąc rusofilem. (Artur Szwedo)

Znasz dobrze Rosję europejską?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Artur Szwedo - absolwent filozofii, dziennikarz. Lubi podróże do krajów, w których istnieje korupcja i religia. Jeśli już czegoś szuka, to Boga bez kościołów, szuka ludzi. Coraz mniejsze wrażenie robią na nim freski z XIII wieku. Odpowiedzi stara się wynajdywać w Rosji, Indiach, Iranie, Polsce i Izraelu. Coraz częściej myśli o tym, że jedyna wartość leży w tym, by w szukaniu oddawać się rozmowie, książkom, jedzeniu, podróżom i erotyce.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)