Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Rosja - Gdzie spać

W Niżnym Nowogrodzie nie ma hosteli. Najtaniej wynająć mieszkanie/pokój szukając informacji na przystankach autobusowych, słupach, obklejonych rynnach. Wciąż jeszcze rzadko zdarza się, by właściciel mówił w języku innym niż rosyjski. Wynajmujemy miejsca na czas (już od jednej godziny). 24 godziny będą was kosztować nie więcej niż 100 zł. Ma to znaczenie, gdy podróżujecie w kilka osób. Cena w przeliczeniu na jedną osobę będzie niewielka.

W Kazaniu wynajmowałem pokój bardzo dobrej klasy na 12 godzin, ok. 20 minut pieszo od centrum miasta za 73 zł (Kurortnyj Centr „Kazanoćka” ul. Nikolaja Erszowa 18 tel. 236-47-97, 248-07-13).

Rozmawiając z właścicielami, należy zawsze pytać o najniższą cenę. Nawet jeśli nie będziecie spać w tym miejscu, to powinni mieć podpisaną umowę z tanimi miejscami na nocleg. Dostaniecie telefon do innej kwatery i po przyjeździe będziecie mogli spotkać się w uzgodnionym miejscu z właścicielem. Uważajcie jednak na tzw. renegocjację ceny. Nie należy dopłacać.

W Ulianowsku nie zarejestrują obcokrajowca w hotelu dworcowym, gdzie są najtańsze ceny. Możecie mieć duże kłopoty ze znalezieniem jakiegokolwiek noclegu w hotelu, gdy przybywacie wieczorem.

Znasz dobrze Rosję europejską?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Artur Szwedo - absolwent filozofii, dziennikarz. Lubi podróże do krajów, w których istnieje korupcja i religia. Jeśli już czegoś szuka, to Boga bez kościołów, szuka ludzi. Coraz mniejsze wrażenie robią na nim freski z XIII wieku. Odpowiedzi stara się wynajdywać w Rosji, Indiach, Iranie, Polsce i Izraelu. Coraz częściej myśli o tym, że jedyna wartość leży w tym, by w szukaniu oddawać się rozmowie, książkom, jedzeniu, podróżom i erotyce.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)