Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Portugalia

Ogromne, błękitne niebo i słońce. Zapach grillowanych sardynek i pieczonych kasztanów. Maleńkie, megamocne kawki. Ogólnonarodowa euforia, gdy gra reprezentacja piłki nożnej. Jesteśmy na samym końcu Europy. Dalej już tylko ocean, w Portugalii zwany morzem.

Portugalia ma kilka twarzy. Portugalia A to kilka turystycznych miast Algarve, które nie mają absolutnie nic wspólnego z prawdziwa Portugalią, oferują za to piękne plaże i fantastyczne warunki do turystycznego odpoczynku. Jeśli kochasz tłok, turystów, uliczki pełne barów i dyskotek i dobrze się czujesz w otoczeniu Brytyjczyków i Niemców – koniecznie jedź do Albufeiry, Portimao i Lagos, w lipcu lub sierpniu.

Jeśli wolisz poznać naturalne piękno z dala od rozwrzeszczanych turystów – wybierz się tu wiosną lub jesienią, i nie zapomnij o parku krajobrazowym Ria Formosa. Kameleony żyją tu na wolności! Przy odrobinie szczęścia też jakiegoś spotkasz.

Lubisz ciche i ujmujące zakątki z urokliwymi plażami – koniecznie jedź w rejon Alentejo. Jeśli twoim żywiołem jest deska – polecam środkową Portugalię, okolice Peniche.

Monumenty, zabytkowa architektura, historia człapiąca po ulicach i niewątpliwa uroda? Combra i Porto. Dodaj do tego dynamizm i piękno – znajdziesz się Lizbonie. Klimat średniowiecza – Óbidos, kamienne domki i rozbrajająca życzliwość okolicznej ludności – jedź na północ. (Gosia Górczyńska)

Komu się spodoba: poszukiwaczom autentyzmu, szczerych i otwartych ludzi, urokliwych zakątków, nieskażonej przyrody i oryginalnej kultury, smakoszom.

Portugalia (marzec 2009)    Factbook
 • Wiza: niepotrzebna.
 • Ceny: tani nocleg - od 30 euro (cena za osobę w pokoju dwuosobowym). Pełny posiłek w snack-barze - od 7 do 11 euro za osobę, 13-20 euro w restauracji drugiej kategorii. Przejazd pociągiem na trasie Lizbona-Porto (310km) - 19,50 euro, przejazd autokarem - 17,50 euro.
 • Średni dzienny budżet: (dodaj swoje informacje)
 • Waluta: euro.
 • Najlepszy okres: kwiecień-czerwiec.
 • Najgorszy okres: sierpień, listopad-marzec.
 • Szczepienia: wymagane - brak, zalecane - BTP.
 • Główne międzynarodowe lotniska: Lizbona (Lisbon), Porto, Faro.
 • Autostop: słaby.
 • Średnia prędkość poruszania się po drogach: szybko, 100-120 km/h.
 • Wtyczki elektryczne: takie jak w Polsce.
 • Języki: angielski, francuski.

Znasz dobrze Portugalię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Koniec świata poleca   

Zobacz miejsca polecane przez innych użytkowników lub poleć swojetutaj

co warto zobaczyć

  Dodaj swój sposób na dostanie się do Portugalii za małe pieniądzetutaj

  jak tanio dojechać