Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Litwa - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Autobusy międzynarodowe i jeżdżące po Litwie odjeżdżają w Wilnie z dworca autobusowego, dosłownie naprzeciwko stacji kolejowej. Ceny rozsądne, przykładowo można stamtąd wyruszyć w trasę po krajach bałtyckich, są bezpośrednie połączenia do Tallina i Rygi. Dużo połączeń z Polską.

W samym Wilnie jeżdżą autobusy i trolejbusy. Bilet można kupić u kierowcy, dobrze jest mieć jednak przygotowane drobne.

 

Minibusy/shared taxi. W Wilnie są marszrutki – małe żółte busiki, które jeżdżą wyznaczonymi trasami, ale poruszają się szybciej niż autobusy i kosztują ok. 3 litów. Trzeba tylko pamiętać, że choć marszrutki mają te same numery co trolejbusy, wcale nie jeżdżą tymi samymi trasami.

Samochód. (dodaj swoje informacje)

Pociągi. Pociągi są niedrogie a sieć komunikacyjna dobra. Dojechać można zarówno do niedalekich Trok, jak i Kowna (godzina drogi) czy nad morze.

Autostop. (dodaj swoje informacje)

Taksówki. Przed wyruszeniem taksówką lepiej uzgodnić cenę, bo taksówkarze widząc cudzoziemców mogą kombinować. W nocy bywają problemy z dostępnością taksówek.

Rower. W mieście są wypożyczalnie rowerów. Rowery są także dostępne w niektórych hostelach.

Samolot. Litwa jest tak małym krajem, że nie warto jest poruszać się samolotem.

Metro. Brak.

Kraje, do których łatwo się przedostać. Łatwo pojechać w trasę po krajach bałtyckich – dobre połączenia z Rygą i Tallinem oraz innymi miastami regionu. Z Tallina z kolei można się przedostać promem do Helsinek. Żeby przekroczyć granicę rosyjską i białoruską potrzebna jest wiza.

Znasz dobrze Litwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Kowerko - w Wilnie spędziła dziewięć miesięcy na przełomie lat 2005 i 2006, w czasie których podróżowała m.in. nad morze (Pałanga, Kłajpeda), do Kowna, Kernave i rejonu solecznickiego, a także przez państwa bałtyckie do Sankt Petersburga. Fascynacja Wilnem zaowocowała projektem doktoratu, który stara się realizować. Mieszka i pracuje w Poznaniu, a gdy tylko może - kursuje do Wilna.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)