Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Litwa - Na co uważać

Mieszkańcy. Trzeba uważać na zbyt głośne mówienie po polsku, zwłaszcza w Kownie. Przed debatą z Litwinami o wspólnej historii należy pamiętać o różnicach w jej interpretacji.

W Wilnie, w miejscach które tradycyjnie odwiedzają sentymentalni turyści (cmentarz na Rossie, Ostra Brama, kościół Św. Piotra i Pawła) kręci się sporo żebrzących dzieci a dorośli sprzedający pocztówki – nie jest to groźne, ale może być uciążliwe.

 

Kanty i oszustwa. Zostałam okradziona dwukrotnie, to był chyba raczej nieszczęśliwy zbieg okoliczności niż reguła, ale w nocnych klubach – na wszelki wypadek - lepiej uważać na swoje rzeczy.

Woda. (dodaj swoje informacje)

Ciemne miejsca. Na ulicach Wilna nawet nocą czułam się raczej bezpiecznie.

Jedzenie. Lepiej nie jeść w straganach na ulicy, które sprzedają uliczną wersję cepelinów (z mięsem) – niespecjalnie smaczne i może grozić zatruciem.

Ruch drogowy. Wilno bywa dosyć rozkopane. Być może w związku z tym, że w 2009 roku jest Europejską Stolicą Kultury większość prac została zakończona.

Trudności w poruszaniu się po kraju. (dodaj swoje informacje)

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. (dodaj swoje informacje)

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - niekonieczne
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - niekonieczne
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - niekonieczne
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Litwę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marta Kowerko - w Wilnie spędziła dziewięć miesięcy na przełomie lat 2005 i 2006, w czasie których podróżowała m.in. nad morze (Pałanga, Kłajpeda), do Kowna, Kernave i rejonu solecznickiego, a także przez państwa bałtyckie do Sankt Petersburga. Fascynacja Wilnem zaowocowała projektem doktoratu, który stara się realizować. Mieszka i pracuje w Poznaniu, a gdy tylko może - kursuje do Wilna.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)