Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Islandia - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepszą porą do odwiedzenia jest lipiec. Nocy praktycznie w tym okresie nie ma. Temperatura w okolicy 15 stopni, ale jest bardzo wietrznie - pierwszy raz w życiu widziałem deszcz padający poziomo (jest tam bardzo mocny wiatr - mnie raz zmiotło z powierzchni ziemi). Na Islandii pogoda się bardzo szybko zmienia. Raz jest ciepło, a za pięć minut pada deszcz. Jest zupełnie nieprzewidywalna. (MP)

Latem jest faktycznie najcieplej – Islandczycy mówią o temperaturach „extremely hot” gdy termometr pokazuje 23 stopnie. Jest to okres najczęściej słoneczny, choć jak zawsze bardzo wietrzny. Latem można też podróżować całą dobę, bo cały czas jest jasno.

Jesienią zaczyna się brzydka i jeszcze bardziej wietrzna pogoda, choć pojawiają się  szanse na zobaczenie zórz polarnych. Zimą wiele miejsc jest odciętych od reszty, a drogi są nieprzejezdne dla większości aut, czasem nawet terenowych. Urzekająca jest jednak taka przykryta pierzyną Islandia z wmarzniętymi lodowcami i zorzami tańczącymi nad głową w wiecznej nocy.

Najmniej ciekawie jest jesienią i wiosną… szaro i nijak, ani drzew kolorowych ani zieleni radosnej, wiatr i deszcz… (KH)

 

Sezon. Nie ma tam aż tylu turystów jak by się można było spodziewać (ja się jeszcze nie spotkałem z jakimś dużym natłokiem). (MP)

 

Aktualna pogoda.


Autorzy

Kasia Huzarska - „prawie doktor” nauk o Ziemi, oceanograf z wykształcenia, zawodu i zamiłowania, zapominający o świecie fotograf przyrody (członek ZPFP) i pasjonat podróżowania na wszelkie możliwe sposoby. Największe podróżnicze osiągniecie – złapanie na stopa awionetki na Islandii. Jak do tej pory odwiedziła 15% świata, między innymi Norwegię, Islandię, Szwecję, Finlandię, region Laponii, Szkocję, Włochy, Francję, Grecję, Litwę, Łotwę, Estonię, Stany Zjednoczone oraz Arktykę.

Michał Pilch - w wolnym czasie studiuje w Krakowie. Jego największą pasją są podróże, a zaraz po niej góry.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)