Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Islandia - Czego nie warto

Gdzieniegdzie po kraju rozsypane są maleńkie „skanseny” czy muzea, najczęściej dość drogie. Przykładowo, przy zachodnim odcinku drogi numer 1 (trochę na wschód od niej), gdzieś na wysokości Borganess, jest rzekomo dom, w którym urodził się Eryk Rudobrody. Okazało się, że to jakaś szopa z trzema izbami, zbudowana „pod publiczkę”, której pilnowała przebrana w średniowieczne fatałaszki młodzież w glanach. Oczywiście za bardzo wysoką opłatą, można wejść i zobaczyć te trzy na wpół ciemne, niemal puste izby. Takie miejsca lepiej omijać. (KH)

Autorzy

Kasia Huzarska - „prawie doktor” nauk o Ziemi, oceanograf z wykształcenia, zawodu i zamiłowania, zapominający o świecie fotograf przyrody (członek ZPFP) i pasjonat podróżowania na wszelkie możliwe sposoby. Największe podróżnicze osiągniecie – złapanie na stopa awionetki na Islandii. Jak do tej pory odwiedziła 15% świata, między innymi Norwegię, Islandię, Szwecję, Finlandię, region Laponii, Szkocję, Włochy, Francję, Grecję, Litwę, Łotwę, Estonię, Stany Zjednoczone oraz Arktykę.

Michał Pilch - w wolnym czasie studiuje w Krakowie. Jego największą pasją są podróże, a zaraz po niej góry.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)