Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Gruzja - Highlight

Kraj, w którym zakochać się można, a wręcz trzeba. Pełen wspaniałych ludzi, przepięknych krajobrazów i cudownych, niezwykle starych zabytków. Kraj również tragiczny, targany w ostatnich latach wieloma wojnami, wynikłymi z kompleksów Kremla i nieostrożnych ruchów gruzińskich decydentów.

Kraj porywczego prezydenta Saakaszwilego, wiecznie niedogadanej opozycji, Stalina, Berii i Giorgiego z Czterech Pancernych. Kraj najwspanialszych na świecie uczt, najpiękniejszych toastów i najniezwyklejszego w Europie alfabetu.

Gruzja, to kraina szczęścia, do której wraca się przez całe życie.

(Mateusz Bajek)

 

Kraj niesamowitych ludzi o gorących sercach, otwartych i gościnnych. Dzikiej i pięknej przyrody, niezwykle słonego sera. Rzucają się w oczy krowy na ulicach (krowy są wszędzie, może tylko w Tbilisi nie aż tak bardzo) i dziury w drogach.

(Tomasz Parys)

Autor

Mateusz Bajek - redaktor portalu www.kaukaz.pl zakochany bez pamięci w Gruzji. Student Stosunków Międzynarodowych na UW, ogromny fan podróży. Przez Gruzję i Gruzinów został obdarowany wszystkim: jedzeniem, piciem, zaufaniem, przyjaźnią i miłością. Odmówił tylko małżeństwa. Czterokrotnie. Obecnie pomagając m.in. gruzińskim uchodźcom wojennym spłaca dług wdzięczności za opiekę i pomoc jaką otoczono jego i jego przyjaciół m.in. w czasie ostatniej wojny która zastała go w jedynej kontrolowanej wtedy przez Gruzinów części Abchazji, w Dolinie Kodori.

Tomasz Parys - Student górnictwa i geologii. Podróżuje w dowolny sposób małym kosztem, najlepiej na rowerze. Szuka miejsc niezbyt uczęszczanych przez turystów. Zdecydowanie nie przepada za niepotrzebnym marudzeniem z błahych powodów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)