Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Czechy - Highlight

W Czechach Polak może się czuć prawie jak w domu. Prawie jak w Polsce, a jednak nieco inaczej. Trochę inna mentalność – przykładowo, w mieście jadąc z górki 99% samochodów będzie hamować żeby nie przekroczyć 50km/h, raczej nie do pomyślenia w Polsce).

Czechy są krajem zamków i pałaców. Ilością zamków na kilometr kwadratowy ustępuje tylko Liechtensteinowi. Zdecydowana większość Czechów to ateiści. Stosunek do kościoła katolickiego (i arystokracji) z racji historycznych jest nieprzychylny.

(Marcin Lubojański)

Znasz dobrze Czechy?

Uzupełnij ich opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Marcin Lubojański - podróżnik i fotograf amator. Administrator linux/SAN storage. Aktualnie w Brnie, poprzednio w Kopenhadze, gdzie za pół roku? Żebym to sam wiedział.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)