Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Bułgaria - Gdzie spać

Hostele w centrum miasta kosztują w okolicach 10-20 euro/dobę, jednak już prywatna kwatera w Warnie (rodziny czy starsze osoby bardzo często wynajmują prywatne pokoje w swoich mieszkaniach na czas sezonu) kosztować powinna nie więcej niż 15-20 leva.

Dość często tacy gospodarze mówią co nieco po polsku, gdyż są to zazwyczaj ludzie pamiętający „tamte” czasy, gdy Polaków jako turystów było najwięcej. 

Sofia – ArtHostel, choć często pełen (13 euro/doba)

Góry – można spać wszędzie w namiocie i nie ma za to żadnych kar. Nawet w parkach narodowych.

Schroniska – te prawdziwe górskie są bardzo tanie, choć obowiązują ceny dla obcokrajowców. Najwięcej zapłaciłam 12 leva (Maljowica w Rile), ale zdarzało się płacić 2 leva (na podłodze w schronisku ostatnim przed szczytem Musala. Zimą, przy kominku, więc było cudownie). Ceny żywności czy piwa w schroniskach też są zwyczajne, nie takie „schroniskowe” jak w Polsce.

Znasz dobrze Bułgarię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Karolina Ceven – niechcący swą naturalną potrzebę ucieczki przed rzeczywistością przekształciła w pasję życiową, zwaną „pogonią za innym”. Łącząc zamiłowanie do historii, etnologii i dziwactw tego świata wraz z potrzebą wiatru we włosach przemierza ścieżki krajów i miejsc nieznanych, wykluczonych, objętych turystycznym embargo. Uwielbia miejsca splamione krwią i zapomniane – Bośnię, Kosowo, Kurdystan, Podole. Uwielbia przekraczanie granic, tych ludzkich i tych geograficznych.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)