Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Albania - Highlight

„..Więc ponoć tam nie ma dróg. Ludzie mają po domach kałachy. Rządzi mafia i wszyscy mają mercedesy..”

Tak oto kojarzy się Polakom kraj należący do najmniej znanych i najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie. Trwający przez dziesięciolecia izolacjonizm oraz paranoiczny reżim Envera Hodży na dobre utkały wokół Albanii niebezpieczną siatkę mitów i stereotypów. Zaliczona przez Tonego Wheelera do listy dziewięciu „przeklętych ziem świata” Albania już od kilku lat inspirowała moją wyobraźnię a taka, jaką ją ujrzałam i poznałam, oszołomiła mnie bezgranicznie-  dzika, hipnotyzująca, dumna, egzotyczna, spektakularna! To fascynująca kraina kontrastów a uderzający ogrom różnorodności wyzwala nieuniknione wrażenie, jakoby kraj ten był naturalnie złożony z trzech różnych światów. Rajskie południe ozłocone dziewiczymi plażami; gwarny, barwny  zachód oraz tajemnicza, niezbadana północ gór. .
Dziś ten zreformowany kraniec Europy tylko czeka na to, aż reszta świata w końcu zrozumie, że jego problematyczny wizerunek należy już do przeszłości. Albania stanowi  ten ostatni zakątek Europy, który wzbudza silne, wręcz narkotyczne emocje u wszystkich, którzy jej zaufają; to studnia, w głąb której powinni spojrzeć ci, którym się wydaje, że bieg rzeczy został ustalony raz na zawsze…

(Honorata Kiepura)

 

Przewodnicy

Znasz dobrze Albanię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Honorata Kiepura - absolwentka politologii UJ, przez rok mieszkała i studiowała w Sztokholmie. Kocha podróże i nowe wrażenia, jest zapaloną czytelniczką literatury podróżniczej, pasjonatką kulturoznawstwa i relacji międzynarodowych. Pełna entuzjazmu optymistka, ciekawa świata i otwarta na ludzi. Choć mieszka obecnie w Krakowie, wraca do Szwecji tak często, jak tylko się da.

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)