Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Oman - Sezon i pogoda

Pogoda. Najlepiej wybrać się w miesiącach zimowych, wtedy jest stosunkowo chłodno – temperatura nie powinna przekroczyć 35 stopni. Lato jest zbyt gorące, temperatury przekraczają 50 stopni, a monsunowa wilgoć bez opadów powoduje, że jest nie do wytrzymania.

Sezon. Najwięcej turystów, głównie zorganizowane wycieczki Francuzów i starszych Niemców, można spotkać w styczniu i lutym. Jeżdżą samochodami 4x4 z kierowcą, nocują w drogich kurortach poza miastami, ale duże grupy można spotkać podczas zwiedzania. Pod koniec lutego i w marcu liczba turystów znacznie spada.

W zimowych miesiącach jest też wysoki sezon i ceny np. za nocleg mogą być nawet o 1/3 wyższe. W tym okresie dobrze jest wcześniej rezerwować noclegi w tańszych hotelach, bo może być problem z wolnymi miejscami.

 

Aktualna pogoda.


Dodaj swoje informacje o tym kraju

TypoScript object not found (lib.small_login)