Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Liban - Na co uważać

Mieszkańcy. Należy unikać w Bejrucie dzielnicy palestyńskiej uważanej za otwarty obóz dla uchodźców. Przejeżdżając przez tą dzielnicę można zobaczyć trochę inny świat – świat biedy, krzyków, upokorzenia, walki o przetrwanie. Jest to bardzo przykry widok jednocześnie pozwalający sobie bardziej uświadomić, jakie cierpienia muszą znosić Palestyńczycy.

Kanty i oszustwa. Raczej się nie spotkałam. Trzeba jednak uważać na taksówkarzy, zwłaszcza w Bejrucie. Istnieje rozróżnienie między taksi a serwis. Taksówki są dużo droższe a serwis odpowiednio tańszy (chociaż oczywiście bez targowania się nie obejdzie i tak) i nawet wsiadając do taksówki należy powiedzieć kierowcy magiczne słowo „serwis” i wtedy będzie taniej. A najlepiej od razu ustalić cenę z góry za dojazd do celu.

Woda. Dostępna powszechnie w butelkach. Raczej bez problemów.

Ciemne miejsca. (dodaj swoje informacje)

Jedzenie. (dodaj swoje informacje)

Ruch drogowy. Libańczycy jeżdżą trochę jakby nie obowiązywały żadne przepisy, zwłaszcza w Bejrucie. Tak więc nie ryzykowałabym wynajmowania samochodu i samodzielnego poruszania się.

Trudności w poruszaniu się po kraju. Związane z zasypanymi śniegiem górami (co podobno nie jest regułą dla każdej libańskiej zimy) oraz wojskowymi kontrolami w rejonach o podwyższonej aktywności Hezbollahu.

Przyroda. (dodaj swoje informacje)

Choroby. Komary. Osobom, które maja odczyny alergiczne po konfrontacji z komarami zalecam zabranie jakiegoś odstraszającego płynu.

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - zalecane
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - niekonieczne
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Przewodnicy

Znasz dobrze Liban?

Uzupełnij jego opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Anna Myśliwiec - Uwielbia przypadki i zbiegi okoliczności. Czeka na kolejny film Ali Formana. Pochłania nieprzyzwoite ilości lodów malaga. I bardzo nie lubi pisać o sobie…

Obejrzyj zdjęcia z innych krajów.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)