Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Jordania - Highlight

Jordania to kraj biblijnych miast, fortec krzyżowców, pustynnych pałaców i bizantyjskich mozaik, a równocześnie jedno z najlepiej rozwiniętych i zorganizowanych państw na Bliskim Wschodzie. Ilość zabytków, w tym przepięknej i znanej na całym świecie Petry, kolorowy świat rafy koralowej i jedna z najpiękniejszych pustyń na ziemi czynią go krajem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Nie będziecie tam mieli problemu ze znalezieniem hotelu, a mieszkańcy zawsze z chęcią  pospieszą wam z pomocą.

Mimo dużej otwartości Jordańczyków należy pamiętać, że jest to kraj muzułmański, a więc warto zadbać o stosowny strój i zachowanie. Trzeba nastawić się na ciągłe targowanie w czasie zakupów, które tutaj jest elementem codziennego życia. Ceny dla turystów bywają często zawyżane.

Anna Maciejowska

Znasz dobrze Jordanię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Anna Maciejowska - absolwentka geografii oraz Studiów Blisko- i Dalekowschodniach UJ. Pilot wycieczek, były współpracownik klubu podróży ”Obieżyświat”, obecnie współpracuje z biurem podróży„TOP”  (www.top.turystyka.pl). Współorganizatorka wypraw do krajów Azji Południowej (Indie, Pakistan, Nepal), na Bliski Wschód (Turcja, Syria, Jordania, Liban) oraz na Zakaukazie (Gruzja i Armenia). Cztery lata mieszkała i pracowała w Irlandii. Pasjonatka Indii, fotografii, fajki wodnej i dżinu  z tonikiem.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)