Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Jemen - Sezon i pogoda

Pogoda. Dobra pora na wyjazd to wiosna i jesień, może poza okresem marzec-kwiecień, kiedy w górach trwa pora deszczowa.

W górach Jemenu jest specyficzny klimat, który sprzyja uprawom – częste opady deszczu oraz umiarkowane temperatury. W lecie jest to ok. 25 stopni, zimą ok. 10 stopni, przy czym w nocy temperatura może spaść do zera.

Wybrzeże Morza Czerwonego oraz Zatoki Adeńskiej charakteryzuje się wysokimi temperaturami w ciągu całego roku (dochodzą do ponad 40 stopni) oraz dużą wilgotnością powietrza. W tych rejonach wysoka temperatura utrzymuje się także w nocy (20-25 stopni).

W Sanie w styczniu temperatura może spaść nocą do zera. Trzeba przy tym pamiętać, że w Jemenie nie funkcjonuje centralne ogrzewanie.

Najlepszy okres:  maj-czerwiec, wrzesień-listopad (góry); październik-luty (wybrzeże).

Najgorszy okres: lipiec-sierpień (upał na wybrzeżu), styczeń (bardzo zimno w górach), kwiecień (pora deszczowa).

 

Sezon. Ogólnie turystów jest bardzo mało, więc każda pora wydaje się być korzystna na wyjazd. Lato odradzamy z oczywistego powodu – jest wówczas najwięcej turystów. 

Aktualna pogoda.

Autor

Adriana Łada i Błażej Lis - Religioznawca i arabista zainteresowani kulturą arabską. Chętnie podróżują w różne zakątki świata, nie tylko do krajów arabskich. W Polsce z przyjemnością wędrują po Beskidach. W Jemenie spędzili cztery miesiące, mieszkając w sercu starego miasta w Sanie. Swoje wrażenia opisali na stronie www.jemen.ovh.org.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)