Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Izrael - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Stałe połączenia. W piątki kursują do ok. 17 i aż do zakończenia Szabatu w sobotnie wieczory. Międzymiastowa sieć autobusów to Egged, www.egged.co.il.

Minibusy/shared taxi. Tzw. Shiruty, busy, są popularne na terenie całego kraju w miastach i między nimi. Np.: Tel–Aviv – Jerozolima, cena w zależności od dnia i pory: 22–27 ISL. Busy w Jerozolimie docierają dalej niż autobus (do centrum – Zion Square).

Samochód. (dodaj swoje informacje)

Promy/łodzie. (dodaj swoje informacje)

Pociągi. Nowoczesne, szybkie i wygodne InterCity. www.rail.co.il

Autostop. Darmowy i popularny transport. Czasami warto jednak dopytać w miastach, czy rzeczywiście za darmo... szczególnie Arabów. Wielu mieszkańców odradza ten transport, lecz jest on całkowicie bezpieczny.

Taksówki. Należy zawsze na początku zdecydowanie targować się i ustalić cenę.

Rower. Można wypożyczyć w hostelach, cena za dzień od 40 ISL (za tydzień 200 ISL). Warto zajrzeć do sklepu z używanymi rowerami (można taki kupić za np. 250 ISL, a potem sprzedać). Niestety Izrael kuleje pod względem ścieżek rowerowych.

Samolot. (dodaj swoje informacje)

Metro. (dodaj swoje informacje)

Kraje, do których łatwo się przedostać. Granica z Libanem i Syrią jest zamknięta.

Autor

Magdalena Kantor - w Izraelu spędziła 10 miesięcy, z tego połowę w Jerozolimie. Włóczy się tam gdzie słonecznie i gdzie B-g podpowie.

Obejrzyj zdjęcia z Izraela.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)