Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Izrael - Highlight

Izrael ściga Europę, naśladuje Amerykę, ale nie dajcie się zwieść! Pod przykrywką nowoczesności tkwią tu starotestamentowe obyczaje i kultura z czasów Moshe Rabeinu (Mojżesza).

Izrael - znany jako Ziemia Obiecana i kolebka najpotężniejszych religii świata, to - trzeba rzec dosadnie – państwo maniaków: energetyzuje i hipnotyzuje niespotykaną dla nas serdecznością czy raczej zaczepnością mieszkańców.

Bo co tworzy kraj? Oczywiście społeczeństwo, w którego skład wchodzą: żydzi niereligijni i ultraortodoksyjni, arabowie czy beduini, czerkesi, a także szeroka gama imigrantów – od Nigerii po Chiny i Tajlandię.

Nie trzeba jechać do Singapuru czy na Wyspy Owcze, aby poznać ich mieszkańców. Oni sami przyjadą poznać Cię w Jerozolimie, bo wszystkie drogi prowadzą do tego Świętego przylądka. Jerozolima to miasto o magicznym uroku, pełne religijnych maniaków, naśladowców Jezusa i Mesjaszy modlących się przy Ścianie Płaczu za cały świat.

Dla kontrastu Tel-Aviv, znany jako SinCity, uwydatnia specyficzne dla Izraela konflikty polityczne i społeczne – gdy jedni kurczowo trzymają się zakazów dyktowanych przez Święte Księgi, inni na przekór szokują skąpym strojem bądź serwują wieprzowinę w Szabat.

Izrael to misz masz, to bomba, to centrum świata. Jeśli poznasz ten kraj – nic już nie będzie w stanie cię zaskoczyć!

(Magdalena Kantor)

Autor

Magdalena Kantor - w Izraelu spędziła 10 miesięcy, z tego połowę w Jerozolimie. Włóczy się tam gdzie słonecznie i gdzie B-g podpowie.

Obejrzyj zdjęcia z Izraela.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)