Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Aby skorzystać z mapy ściągnij wtyczkę Flash Player Get Adobe Flash player

Wybierz kraj, który Cię interesuje. Państwa już opisane są zaznaczone na bordowo.

Na każdej Karcie Kraju znajdziesz zdjęcia, muzykę, dźwięki, opinie innych użytkowników i rozbudowany przewodnik praktyczny (Encyklopedię Kraju).

Jeśli chcesz opisać lub uzupełnić opis któregokolwiek kraju, zostań Przewodnikiem.

Izrael

Stara Jerozolima, nowoczesny Tel Aviv, Strefa Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu. Miejsce spotkania trzech wielkich religii i centrum bliskowschodniego teatru wojny. Kraj włóczykijów i ludzi pragnących poznać siebie samego, bo to państwo znaczące, którego nie sposób zignorować.

Egipt

Piramidy, Sfinks, Teby, wojskowe konwoje, szaleństwo na drogach i luksusowe apartamenty za 100 tys. zł. Zderzenie magicznej historii z nowoczesością.

Iran

Bogate w tradycje i kulturę państwo wyznaniowe, z szyickim Islamem regulującym absolutnie wszystko. Kraj dla poważnych i odpowiedzialnych backpackerów.

Oman

Oman jest przyjazny, przewidywalny, czysty i bezpieczny.

Jemen

Jemen to jeden z najmniej znanych krajów arabskich. Gościnny i ujmujący. Pachnący kadzidłem. O fascynującej architekturze. Kraj surowych gór i pustych plaż. Starożytna Arabia Szczęśliwa, gdzie do dziś mieszkańcy wierni są swoim zwyczajom i tradycyjnym strojom.

Kuwejt

Baryłki ropy, sunnicki islam, sztucznie poprowadzone granice i Pustynna Burza.

Liban

Wielonarodowy, malowniczy, niewielki kraj muzułmański tuż po wojnie.

Syria

UWAGA! Syria jest krajem ogarniętym wojną. Przewodnik po Syrii w naszym serwisie odsłonimy, gdy można będzie bezpiecznie do tego kraju wjechać.