Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Wietnam - Transport i poruszanie się po kraju

Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 12

Najlepiej łączyć różne środki transportu:

Na dużych odległościach, między głównymi węzłami komunikacyjnymi – autobusami/busami i pociągiem (np. na głównej trasie północ–południe: Lao-Cai – Hanoi – Vinh – Hue – Danang - Nha Trang - Ho Chi Minh City) albo samolotem.

Zwiedzanie okolic dużych miast, wypady w interior etc. – busem (jeśli jeżdzą), albo wynajętym skuterem/motorem (prawo jazdy jest niepotrzebne, a wynajęcie jednośladu jest łatwe i niedrogie).

Poruszanie się po mieście (np. Hanoi, Hue, Ho Chi Minh City) – motorem z kierowcą, autobusem, dla odważniejszych - samemu na wynajętym motorze.

(TR)
Autobus

Autobusy turystyczne zazwyczaj mają dwie pory odjazdów: poranną, między 6, a 9 rano i wieczorną, między 18 a 21. Hotel lub biuro pytają o wasz aktualny adres – autobus podjedzie pod wasz hotel o podanej na bilecie godzinie. Jeżeli mieszkacie w zaułku lub małej uliczce, autobus zazwyczaj podjeżdża pod biuro podróży o ustalonej godzinie.

Autobusy kursowe z dworców jeżdżą pomiędzy większymi miastami praktycznie non-stop. Wyjazdy są pomiędzy 4 rano a 20. Cena zależy od klasy autobusu, ale jest niewiele niższa niż autobusu turystycznego.

Wystarczy zapytać o Ben Xe Buyt (dworzec autobusowy, na miejscu można kupić bilet w kasie lub u kierowcy). Każdy autobus ma tabliczkę skąd i dokąd jedzie. Autobusy zawsze mają bilety.

Lokalne autobusy - cena zależy od tego czy ma klimatyzację, czy nie. Dobrze zorganizowany jest transport autobusowy pomiędzy głównymi dzielnicami backpackerskimi. Bilet można kupić w każdym hotelu i biurze turystycznym. Ceny są porównywalne z lokalnym transportem, ale autobus dowozi Cię do Centrum (normalnie autobusy zatrzymują się na przedmieściach!). Wiele biur oferuje open ticket na trasie Sajgon-Mui Ne- Nha Trang-Danang-Hue-Hanoi (jest tańszy i wygodny w podróżowaniu. W kolejnym mieście potwierdza się tylko datę wyjazdu na kolejny etap).

Ceny autobusów:
Open bus ticket: 45 USD
Hanoi-Ninh Binh: 6 USD
Hanoi-Hue: 9 USD
Hanoi–Saigon: 29 USD
Hue-Hoi An: 5 USD
Hoi An-Nha Trang: 10 USD
Nha Trang-Dalat: 10 USD
Dalat-Saigon : 8 USD.

(MR)
Minibusy/shared taxi

Minibusy mają taki sam status jak autobusy. Kursują pomiędzy dworcami autobusowymi. Wiele busów zabiera pasażerów po drodze, można również wysiąść z busa w dowolnym momencie. Płaci się naganiaczowi, który jedzie w busie, lub kierowcy.

(MR)
Samochód

Można wypożyczać samochody tylko z kierowcami. Nie ma typowych firm typu rent-a-car. Pojazd można prowadzić w oparciu o międzynarodowe lub wietnamskie prawo jazdy.

Raczej drogi środek podróżowania. Wynajem samochodu na jeden dzień to koszt 50–100 USD (zależy od trasy).

(MR)
Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 12

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)