Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Tajlandia - Sezon i pogoda

Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 5
Pogoda

Tajlandia leży dość blisko równika, więc spodziewaj się że będzie gorąco i lepko przez cały rok (przynajmniej w większości kraju). Od marca do czerwca jest straszny skwar, powyżej 40 stopni. Od lipca do października trwa pora deszczowa – pada niemal codziennie, ale za to krótko i intensywnie. Od listopada do lutego jest najchłodniej i to też najlepszy pogodowo moment na przyjazd.

(TM)

Jako że Tajlandia ma reputację kraju o nieustannej ciepłej słonecznej pogodzie, warto jednak wiedzieć, ze na dalekiej północy od połowy listopada przez cały grudzień temperatury w nocy spadają czasem do 5 stopni. W związku z tym, że Tajowie nie mają ogrzewania, jeśli planujesz podróż w ten rejon w okresie listopad-grudzień, warto się przygotować na zimne noce i poranki. Całe szczęście wraz ze wschodem słońca temperatura rośnie szybko i możesz być pewny, że dni będą ciepłe i bezdeszczowe.

(AG)

Na południu kraju monsun kończy się na początku listopada, w reszcie kraju około dwa miesiące wcześniej. Najczęściej pada po południu.

(PD)
Wyświetla nowości od 1 do 3 ze wszystkich 5

Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Ania Grebosz - rok w Tajlandii jako instruktorka sportów ekstremalnych. Miłośniczka życia na krawędzi, podroży nieudeptanymi szlakami, helikopterów Merlin oraz pierogów ruskich; pasjonatka obcych kultur; studentka zarządzania turystyką ekstremalną na uniwersytecie w Birmingham.

Piotr Druzgała - Od ponad siedmiu lat w Azji. Z wykształcenia fizjoterapeuta, obecnie nauczyciel języka angielskiego i wolontariusz w domu dziecka pod Bangkokiem. Niespokojny duch, ciągle szukający swojego miejsca na ziemi.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)