Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Tajlandia - Informacje praktyczne

Wyświetla nowości od 5 do 8 ze wszystkich 11
Pieniądze

Walutą Tajlandii są bahty. 100 THB = ok. 10 zł. Bankomaty są niemal wszędzie, nawet w maleńkich mieścinach. Agencje turystyczne i lotnicze oraz część hoteli akceptuje karty kredytowe.

(TM)

Najlepsze kursy są w miejscach turystycznych, a pieniądze korzystniej wymieniać w kantorach niż w bankach. Kursy walut w kantorach na lotnisku nie są zdzierstwem.

Za płacenie kartą kredytową niektóre biura turystyczne biorą prowizję 1,5%.

(PD)
Dostęp do internetu

Nie ma z nim problemu w miejscowościach odwiedzanych przez turystów (czyli niemal wszędzie), sporo kafejek zapewnia stałą łączność i niezłą szybkość. Tam gdzie brak kafejek, ich role przejmują hotele. Trudniej o dostęp do sieci jest tylko na głębokiej północy kraju. Ceny bardzo różne, od 20 (prowincja) do 120 baht (wyspy) za godzinę.

(TM)
Telefony

Jeśli podróżujesz dłużej niż dwa tygodnie, albo masz potrzebę częstego komunikowania się z Polską, poleciłabym kupno tajskiej karty SIM. SMS-y do Polski są stosunkowo tanie, a operatorzy telefoniczni oferują liczne promocje na tanie rozmowy międzynarodowe.

Jeśli nie zapuszczasz się w głęboką dżunglę na północy czy zachodzie kraju, nie powinieneś mieć problemów z zasięgiem.

W popularnych miejscach turystycznych kafejki internetowe oraz niektóre hotele i guest-housy oferują usługi telefoniczne. Za minutę do Polski zapłacisz ok. 25 bahtów. Można również kupić kartę ZayHi za 300 bahtów i rozmawiać z stacjonarnego na stacjonarny przez dwie godziny.

(AG)
Wyświetla nowości od 5 do 8 ze wszystkich 11

Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Ania Grebosz - rok w Tajlandii jako instruktorka sportów ekstremalnych. Miłośniczka życia na krawędzi, podroży nieudeptanymi szlakami, helikopterów Merlin oraz pierogów ruskich; pasjonatka obcych kultur; studentka zarządzania turystyką ekstremalną na uniwersytecie w Birmingham.

Piotr Druzgała - Od ponad siedmiu lat w Azji. Z wykształcenia fizjoterapeuta, obecnie nauczyciel języka angielskiego i wolontariusz w domu dziecka pod Bangkokiem. Niespokojny duch, ciągle szukający swojego miejsca na ziemi.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)