Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Tajlandia - Informacje praktyczne

Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 11
Ceny

Tani nocleg – 200-500 baht (prowincja/Bangkok lub wyspy). Średniej długości kurs taksówką po centrum Bangkoku – 50-70 baht. Godzina tajskiego masażu – 250-400 baht. Posiłek w barze – 50-70 baht. Naleśnik z jajkiem i bananem – 20 baht. Woda – 10 baht.

(TM)

Panuje zasada, że za nocleg i usługi typu masaż czy wynajęcie motoru zapłacisz taniej w miejscach, gdzie jest więcej turystów - ze względu na rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i konkurencję. Czyli najtańszy nocleg w Bangkoku znalazłam za 150 bahtów w okolicy Khao San Rd. Za tajski masaż w Chiang-Mai zapłacisz średnio 150 bahtów.

Natomiast koszt pokoju w miejscowości takiej jak Tha-ton zaczyna się od 250 baht, i nie znajdziesz masażu tańszego niż 200 bahtów.

Średni dzienny budżet w Bangkoku przy tanim posiłku i tanim zakwaterowaniu zaczyna się od 400 bahtów. Do tego policz bilety wstępu, przejażdżki tuk-tukiem i - co najdroższe - drinki wieczorami, jeśli lubisz.

Ale jeśli naprawdę umiesz hardcorowo oszczędzać, uda ci się przeżyć nawet za 350 bahtów dziennie.

(AG)

Północ jest tańsza niż południe.

Posiłek za rogiem, gdzie stołują się Tajowie można zjeść za 25-30 baht.

Tanio jest w sklepach sieci 7/11. Można w nich kupić hamburgera - 20 baht, hot-doga - 20 baht, małe lokalne piwo Chang - 30 baht.

(PD)
Geografia kraju

Na północy góry i dżungla, na północnym-wschodzie ogólna dzicz i zatopione w lesie ruiny, w centrum kraju niziny i Bangkok, na południe od BKK – długie wybrzeże i tysiące małych wysepek. Najpopularniejsze kierunki to Bangkok, Pattaya i Phuket (i okolice). Najpopularniejsze nie oznacza tym razem najciekawsze.

(TM)
Wyświetla nowości od 1 do 4 ze wszystkich 11

Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Ania Grebosz - rok w Tajlandii jako instruktorka sportów ekstremalnych. Miłośniczka życia na krawędzi, podroży nieudeptanymi szlakami, helikopterów Merlin oraz pierogów ruskich; pasjonatka obcych kultur; studentka zarządzania turystyką ekstremalną na uniwersytecie w Birmingham.

Piotr Druzgała - Od ponad siedmiu lat w Azji. Z wykształcenia fizjoterapeuta, obecnie nauczyciel języka angielskiego i wolontariusz w domu dziecka pod Bangkokiem. Niespokojny duch, ciągle szukający swojego miejsca na ziemi.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)