Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Tajlandia - Highlight

Tajlandia to ideał każdego początkującego backpackera. Tania jak barszcz, egzotyczna, tętniąca życiem i nieprawdopodobnie różnorodna. Będzie podobać się prawie każdemu. Dżungla i góry z jednej strony; imprezy, kluby i pulsujące życie nocne w Bangkoku i Patai z drugiej. Plaże i tropikalne wysepki. Jedzenie. Świątynie ukryte w lasach. Khao San Rd, mekka backpackerów z całego świata. Tajski boks i tajski masaż. Podróże na słoniach przez niedostępne regiony. Dzielnice rozpusty. Szaleni rikszarze. Wszystko, czego możesz szukać.

Tajlandia jest tania, ale nie jest biedna. Oprócz standardowej dozy naciągania turystów nie ma więc wszechobecnego wyłudzania pieniędzy, żebractwa i oszustów. Również większość historii o podrzucaniu narkotyków do plecaków to mity. Mitem natomiast nie jest to, że Bangkok w pierwszej chwili oszałamia i trudno się po nim poruszać. Jednak po paru dniach turyści zazwyczaj się w nim zakochują.

Tomek Michniewicz

To też kraj, gdzie można obchodzić nowy rok trzy razy (tajski, chiński i “nasz”), kraj wolności religijnej i tolerancji, gdzie obok siebie w pokoju żyją buddyści, muzułmanie, chrześcijanie i wyznawcy innych religii, gdzie transwestyta może swobodnie chodzić ulicami miasta bez obawy bycia napiętnowanym.

Znajdziecie tu piękne plaże, rafy oraz dżungle. Niestety, coraz trudniej znaleźć dziewicze i nietknięte przez przemysł turystyczny zakątki.

Tajlandia to też przede wszystkim Król, otaczany ślepą i bezkrytyczną miłością.

Piotr Druzgała

Autorzy

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Ania Grebosz - rok w Tajlandii jako instruktorka sportów ekstremalnych. Miłośniczka życia na krawędzi, podroży nieudeptanymi szlakami, helikopterów Merlin oraz pierogów ruskich; pasjonatka obcych kultur; studentka zarządzania turystyką ekstremalną na uniwersytecie w Birmingham.

Piotr Druzgała - Od ponad siedmiu lat w Azji. Z wykształcenia fizjoterapeuta, obecnie nauczyciel języka angielskiego i wolontariusz w domu dziecka pod Bangkokiem. Niespokojny duch, ciągle szukający swojego miejsca na ziemi.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)