Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Pakistan - Highlight

Pakistan istnieje na mapie backpackerskiej od wczesnych lat siedemdziesiątych i stanowi jeden z krajów na klasycznej trasie lądem z Europy do Indii. Turystyka w Pakistanie miała się nieźle, do czasu pamiętnych wydarzeń z 11 września. Po zamachach Na WTC Pakistan został umieszczony na tak zwanej  „osi zła”, a turyści skutecznie odstraszeni przez obrazy pokazywane w mediach. Infrastruktura jednak pozostała, nadal na głównych trasach czynne są backpackerskie hoteliki i guesthousy, nadal można natrafić na pozostałości po tabunach backpackerow, które się tedy przewinęły: książki, przewodniki, wpisy w księgach gości.

Islamska Republika Pakistanu została umieszczona na mapach świata niedawno, w tym roku obchodziła swoje 60-te urodziny. Powstała na terenie północno-zachodnich Indii jako kraj wyznaniowy, zamieszkały w większości przez wyznawców Islamu. Mimo krótkiej historii, na terenie Pakistanu znajdują się jedne z najbardziej fascynujących pozostałości: cywilizacje Doliny Indusu,  jedne najstarszych artefaktów buddyzmu, klejnoty architektury mogolskiej czy Jedwabny Szlak .

Podróżując po Pakistanie należy pamiętać, że jesteście na terenie państwa wyznaniowego. Gdzie Islam wydaje się kierować każdym aspektem życia, gdzie niestabilna polityka na każdym kroku miesza się z religią i gdzie największe nakłady z budżetu państwa idą na utrzymanie armii. Należy też jednak pamiętać, że media pokazują tylko jedną stronę prawdy, że to niewielka garstka ekstremistów wpływa na wizerunek całego kraju.

Mieszkańcy Pakistanu są niezrównani, jeśli chodzi o gościnność, otwartość i ciekawość świata. Kraj ten aż buzuje atmosferą centralnej Azji i niewątpliwie jest w stanie zagwarantować przygody na miarę baśni 1001 nocy.

(Łukasz Szolc-Nartowski)

Autor

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternastomiesięcznej tułaczce po Azji . Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)