Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Nepal - Sezon i pogoda

Pogoda. Do Nepalu można w zasadzie jechać o każdej porze roku. Odradzałbym jednak porę monsunową, która trwa od maja/czerwca do października. Jeżeli jedziesz w góry, radziłbym jechać zaraz po monsunie, wtedy jest najlepsza pogoda, przejrzyste powietrze i dobra widoczność. Oprócz tego okresu pogoda jest raczej stabilna. (EN)

Zimą jest naprawdę chłodno. Nawet w Kathmandu temperatura w nocy spada poniżej zera (a że hotele raczej nie ogrzewają pokoi, warto spać w ciepłych ciuchach). Jednocześnie w ciągu dnia słońce mocno grzeje i można chodzić w lekkich koszulach. Ze względu na duże różnice wysokości w poszczególnych regionach, trzeba się przygotować albo na tropik, albo na śnieg i mróz, w zależności od tego, gdzie się wybierasz. (TM)

Sezon. W Kathmandu turystów jest zawsze dużo. Ale ma to swoje dobre strony, strasznie klimatyczną atmosferę. Po tygodniu powoli zacznie cię to jednak nudzić. (EN)

Najmniejszy ruch w Kathmandu jest zimą, w styczniu-lutym. Hotele stoją puste, ceny spadają i nie ma tłumu, który latem jest nieprawdopodobny. (TM)

 

 

Autor

Kasia Czupryńska - Ślązaczka nad morzem i dziennikarz-inżynier. Zawsze tęskni za podróżami i żeglowaniem już po pierwszej porcji pierogów i kęsie pieczonej gęsi po powrocie skądkolwiek.

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)