Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Nepal - Highlight

Nepal jest bardzo pięknym i bardzo biednym krajem. Obok przebogatej, egzotycznej kultury, kolorów, zapachów, powalającego widoku Himalajów i obrazków jak sprzed wieków widzi się też rzeczy bardzo smutne – pracujące dzieci, straszną nędzę, desperację mieszkańców. To nie jest kraj da każdego i to nie jest kraj na wycieczkę. Nepal jest krajem na podróż. (TM)

Pozostaje we mnie pewien niedosyt co do niezdefiniowanej przeze mnie magii, którą tak bardzo spodziewałam się tu zastać, a jej nie znalazłam. (KC)

Doświadczenia jakie mnie, zupełnemu amatorowi jeśli chodzi o chodzenie po górach, dał trekking po Himalajach, są nieporównywalne do niczego. Możliwe do przeżycia, ale trudne do opisania uczucia, które ogarniają człowieka  w momencie spełniania się marzeń. I dodatkowy urok: sukces świętowany najsmaczniejszą w świecie herbatą i zupką chińską. (KC)

Szczerze mówiąc nie rozczarowałem się ani razu podczas moich pobytów i w górach, i miastach Nepalu. Od stania w korkach w zakurzonym centrum, po koszmarne noclegi w high campie pod Mera Peak, bo mój śpiwór okazał się niewystarczający na mróz tam panujący. (EN)

Autor

Kasia Czupryńska - Ślązaczka nad morzem i dziennikarz-inżynier. Zawsze tęskni za podróżami i żeglowaniem już po pierwszej porcji pierogów i kęsie pieczonej gęsi po powrocie skądkolwiek.

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

"Sadhu" w świątyni Dashkinkali.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)