Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Malezja - Informacje praktyczne

Wyświetla nowości od 5 do 8 ze wszystkich 12

Pieniądze. Walutą i podstawowym środkiem płatniczym w Malezji jest ringgit (MRY). Z dostępem do pieniędzy nie ma problemu – bankomaty są wszędzie, gdzieniegdzie można też płacić dolarami. Karty kredytowe też są w powszechnym użyciu – zwłaszcza w lepszych hotelach, agencjach turystycznych i lotniczych.

(TM)

Na Borneo  obowiązującą walutą jest dolar brunejski, mocniejszy  niż waluta malezyjska, dlatego najlepiej zabrać ze sobą dolary i na miejscu wymienić w banku lub w kantorze (często po fatalnym kursie). W Brunei nie  ma możliwości płacenia walutą malezyjską.

(AB)

Dostęp do internetu. Jest niemal wszędzie i to szybki. Trudności mogą wystąpić tylko w takich miejscach jak Taman Negara.

(TM)

Telefony. Działają praktycznie wszędzie.

(TM)
Wyświetla nowości od 5 do 8 ze wszystkich 12

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Łukasz Szolc-Nartowski - właśnie dochodzi do siebie po czternasto miesięcznej tułaczce po Azji. Fascynat leniwej egzystencji oraz poznawania życia poprzez doświadczania go na własnej skórze i we własnej osobie.

Obejrzyj zdjęcia z Malezji.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)