Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Macau - Transport i poruszanie się po kraju

Autobus. Autobusy kursują między wyspami i stałym lądem, objeżdżając miasto. Centrum łatwiej zwiedzić na piechotę. Na „dalsze” trasy lepiej złapać autobus, żeby nie marnować czasu. Bilety kosztują od 60 gr do 1,30 zł w zależności od długości trasy.

Samochód. Wynajęcie samochodu na terenie, który można obejść na piechotę byłoby czymś więcej niż burżujstwem.

Promy/łodzie. Promem można dostać się do/z Hong Kongu, podróż trwa trochę ponad godzinę. Tę trasę obsługują dwie firmy - New World First Ferries i TurboJet. Można się także dostać z Macau bezpośrednio na lotnisko w HK, nie przechodząc odprawy celnej. Takie połączenie obsługuje TurboJet Sea Express.

Pociągi. (dodaj swoje informacje)

Autostop. Nie istnieje, nie bardzo jest gdzie nim pojechać.

Taksówki. Taryfy są tanie jak barszcz (za większość kursów zapłacisz 5-7 zł), ale samo Macau jest tak niewielkie, że na dobrą sprawę nie ma potrzeby korzystania z jakiegokolwiek transportu, gdyż wszystko co najciekawsze znajduje się blisko siebie w centrum. Warto pamiętać, że śródmieście potrafi się ostro zakorkować.

Rower. (dodaj swoje informacje)

Helikopter. Śmigłowcem można dostać się do/z Hong Kongu, za spore pieniądze. W ten sposób podróżują głównie biznesmeni, którzy jadą na weekend nieco się zabawić.

Samolot. Lotnisko w Macau ostatnio stało się hubem dla tanich linii lotniczych, więc jest to dobre miejsce na stopover. Stąd można polecieć do Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Indonezji, Japonii, Korei Południowej, Australii, Singapuru i na Filipiny. Linie, które stąd operują to m.in.: Air Asia, Viva Macau, Tiger Airways, Cebu Pacific i Jetstar Asia.

Kraje, do których łatwo się przedostać. Hong Kong – bez wizy, Chiny – trzeba mieć ważną wizę.

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)