Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Korea Południowa - Na co uważać

Mieszkańcy. Ponawiamy ostrzeżenie przed okazaniem braku szacunku do osób starszych – pamiętajcie że osoby starsze traktujemy w Korei z nabożeństwem.

Kanty i oszustwa. Korea to kraj, w którym oszustw, kradzieży czy napadów raczej nie trzeba się specjalnie obawiać. Kraj jest bezpieczny, a ludzie nie oszukują.

Woda. Woda zanieczyszczona nie jest, choć z kranu nie polecamy pić. W każdej restauracji, banku, czy firmie jest automat do wody.

Ciemne miejsca. Brak zastrzeżeń.

Jedzenie. Uważajcie na restauracje z grillem, gdzie serwowane są jakieś dziwne części zwierząt – typu jelito – można się nieźle zrazić do grill–barów. Poza tym jedzenie jest bezpieczne.

Ruch drogowy. Nie ma różnicy między Koreą a krajami europejskimi. Uważać trzeba oczywiście, ale można przejść przez ulicę bez większej obawy.

Trudności w poruszaniu się po kraju. Brak.

Przyroda. Brak.

Choroby. Szczepionki czy specjalne badania nie są wymagane ani formalnie, ani praktycznie. Nie należy się obawiać żadnych chorób.  

Szczepienia.
WZW A (wirusowe zapalenie wątroby typu A) - zalecane
WZW B (wirusowe zapalenie wątroby typu B) - zalecane
Żółta gorączka (żółta febra) - niekonieczne
BTP (błonnica, tężec, polio) - zalecane
Dur brzuszny (tyfus) - zalecane
Wścieklizna - niekonieczne
Japońskie zapalenie mózgu - zalecane (w zależności od charakteru pobytu)
Meningo-koki (a+c) - niekonieczne

Znasz dobrze Koreę Południową?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Gosia Podbielska - absolwentka SGH. Zwariowana i zawsze aktywna. Zawsze widzi szklankę w połowie pełną lub nawet za małą. Kocha podróże, ludzi, sporty ekstremalne i słońce. Marzy o zwiedzeniu całej Ameryki Południowej i życiu w Australii.

Grzegorz Klein - absolwent SGH. Ciekawy świata, wielki optymista. Miłośnik Eurowizji i literatury Kapuścińskiego. Każdy kraj zwiedza z ukochaną flagą Polski. Od zawsze kocha podróże i nowe wrażenia, a jego największym marzeniem jest zwiedzenie każdej stolicy świata, co skutecznie realizuje.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)