Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Kambodża - Sezon i pogoda

Pogoda. W Kambodży jest gorąco lub jeszcze goręcej. Od lutego do kwietnia z nieba leje się żar powyżej 40 stopni. Następnie nadchodzi monsun i jest nie tylko gorąco, ale i parno. Latem (czerwiec do końca września) trwa pora deszczowa, ale jest do zniesienia – pada prawie codziennie, intensywnie, ale krótko. Najlepsza pogoda to listopad-styczeń, kiedy jest już sucho, ale jeszcze nie bardzo gorąco. (TM)

Sezon. W Kambodży duże grupy turystów można spotkać tylko w Siem Reap i - mniej – w Phnom Penh. Poza tymi dwoma miastami turystyka jest śladowa. Nawet w szczycie sezonu nie będziesz czuć tłumu białych dookoła siebie, co najwyżej niewielkie grono backpackerskie w hotelowym barze. Wyjątkiem pozostaje Angkor Wat, w którym dzikie tłumy z aparatami są przez cały rok, dzień w dzień. Wyjedź gdziekolwiek na prowincję i prawdopodobnie nie zobaczysz białej twarzy. (TM)

W porze deszczowej, która wcale nie jest taka zła, turystów jest znacznie mniej. Zwłaszcza przed wypadem do Angkoru należy sprawdzić, czy nie ma akurat jakiegoś święta, bo wówczas poza tabunami zagranicznych turystów pojawiają się tam tabuny Khmerów. (DS)

 

Aktualna pogoda.


Znasz dobrze Kambodżę?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Autor

Tomek Michniewicz - backpacker, dziennikarz, autor programu podróżniczego "Trójka Przekracza Granice". Przeciwnik kapeluszy a’la Indiana Jones i festiwalu w Opolu, miłośnik stanu na granicy wyczerpania. Redaktor naczelny serwisu KoniecŚwiata.net.

Dawid Stępniewski - Niedoszły polonista, który w związku ze swoimi marzeniami o podróżach po Ameryce Łacińskiej trafił do Kambodży, aby uczyć tam polskiego ludzi, którym język ten, mimo pierwotnych założeń, okazał się zupełnie nieprzydatny.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)