Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Japonia

Neony Tokio, cosplayerzy, nieprawdopodobny tłum w metrze, herbata, drzwi z papieru, tatami, praca 20 godzin na dobę... Milion skojarzeń. Kraj kwitnącej wiśni.

Japonia to kraj kontrastów. Europejczykom kojarzy się zazwyczaj z tętniącymi życiem metropoliami jak Tokio, Jokohama czy Osaka, z superszybkimi pociągami czy nowinkami techniki. Ale dzisiejsza Japonia to także ubrana w kimono gejsza, kryte strzechą chaty, pradawne świątynie i senne przedmieścia wielkomiejskich dżungli.

Komu się spodoba: trekkerom (Alpy Japońskie, dymiące wulkany Kirishimy czy Aso-san na Kiusiu albo praktycznie bezludne góry na Hokkaido). Zafascynowanym orientem - znajdą tu to, czego szuka się na dalekim wschodzie: klimatyczne świątynie zagubione pośród bambusowych lasów i ogrody sprzyjające medytacjom. Azjofilom - nowoczesne metropolie i lifestyle nadający ton dużej części Azji.

Japonia (marzec 2007)    Factbook
 • Wiza: niepotrzebna.
 • Ceny:łóżko w hostelu - od 75 zł/os. Butelka wody lub herbaty - 2,5 zł. Najtańszy obiad - 15 zł. Pociąg Tokio-Osaka - 300 zł.
 • Średni dzienny budżet: 150-200 zł.
 • Waluta: jen. 100 JPY = ok. 2,3 zł.
 • Najlepszy okres: marzec-maj, wrzesień-listopad.
 • Najgorszy okres: lipiec-sierpień (sezon), grudzień-luty (pogoda).
 • Szczepienia: wymagane - brak, zalecane - BTP, ew. JZM.
 • Główne międzynarodowe lotniska: Tokyo, Osaka, Nagoya.
 • Autostop: prawie zerowy.
 • Średnia prędkość poruszania się po drogach: główne drogi 60-80 km/h (ograniczenia), mniejsze - 40 km/h.
 • Wtyczki elektryczne: 110V (potrzebny transformator), dwa płaskie bolce.
 • Języki: angielski (i to mało).

Znasz dobrze Japonię?

Uzupełnij jej opis:
dołącz do Przewodników.

 

Koniec świata poleca   

Zobacz miejsca polecane przez innych użytkowników lub poleć swojetutaj

co warto zobaczyć

 • user:Anna Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Miasta. Gdzie: Kiusiu.

  W północno-wschodniej części wyspy znajduję się piekielne miasto Beppu. Słynie ono z różnokolorowych (czerwonych, białych, zielonkawych) gorących źródeł i gejzerów. W panoramie miasta dominuje para wodna i opary siarki wydobywające się z wnętrza Ziemi.

 • user:Marcin Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Przyroda. Gdzie: Wyspy Riukiu.

  Na południu od Kiusiu wyspa Yakushima to istny raj dla przyrodników. Spotkamy tu żółwie morskie składające na plaży jaja, lasy namorzynowe, charakterystyczne góry porośnięte wilgotnymi lasami.

 • user:Anna Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Przyroda. Gdzie: Kiusiu.

  Dość ciekawe jest zachodnie wybrzeże Kiusiu, gdzie spotkamy dziko pasące się konie, małpy oraz możemy podziwiać piękną panoramę Oceanu Spokojnego. Nie można też ominąć największego na świecie masywu wulkanicznego Aso-San położonego w gigantycznej kalderze. Można wjechać lub wejść na sam szczyt wulkanu i zobaczyć gotującą się lawę.

 • user:Marcin Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Zwiedzanie. Gdzie: Honsiu.

  W pobliży Hiroshimy znajduje się słynna z czerwonego torii stojącego w wodzie wyspa Itsukushima (Miyajima). Koniecznie trzeba się tam udać by zobaczyć kompleks świątyń shintoistycznych stojących na palach w wodach Morza Wewnętrznego.

 • user:Marcin Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Kultura. Gdzie: Honsiu.

  Nie można pominąć nocnego targu rybnego w mieście Simonoseki. Warto wybrać się tam w środku nocy, gdy odbywają się licytacje ważenie, mierzenie ryb a potem ich sprzedaż.

 • user:Anna Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Trekking. Gdzie: Sikoku.

  Warto odwiedzić dolinę Iya na południowym-wschodzie wyspy. Zobaczymy tam plecione wiszące mosty, przerzucone nad głębokimi wąwozami.

 • user:Marcin Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Plaże i wyspy. Gdzie: Wyspy Riukiu.

  Polecamy spędzenie kilku dni na wyspach Kerama Reto, gdzie nie spotkamy turystów z Europy czy Ameryki Północnej. Dzikie piaszczyste plaże, rafa koralowa i piękne słońce. Warte odwiedzenia są też najbardziej wysunięte na południowy-zachód wyspy Ishigaki i Iriomote, ze względu na roślinność przypominającą dżunglę, malownicze rzeki i wodospady.

 • user:Anna Szymczak (PRZEWODNIK)
  data:01.08.08

  Co: Miasta.

  Nagasaki – bardzo ciekawe miasto z wielu powodów. Był to jedyny port otwarty dla statków z Europy od połowy XVII wieku. W mieście znajduje się cała dzielnica domów pierwszych europejskich osadników. To tu rozwijał się ośrodek chrześcijaństwa założony przez Jezuitów i stąd chrześcijaństwo rozprzestrzeniało się w głąb Japonii. Nagasaki jest też drugim na świecie miastem gdzie zrzucono bombę atomową – 9 sierpnia 1945. Można zobaczyć muzeum bomby atomowej, Park Pokoju z wieloma ciekawymi pomnikami i miejsce zrzucenia bomby.

Dodaj swój sposób na dostanie się do Japonii za małe pieniądzetutaj

jak tanio dojechać

 • user:Anna i Marcin Szymczakowie
  data:20.09.08

  Koszt: 2600 zł. Czas: 1 dzień.

  Cena lotu zależy od sezonu i długości pobytu w Japonii. Najtańszym przewoźnikiem są Finnair i Areoflot. Bilet kosztuje w zależności od opcji od 2600 zł. Ciekawą opcją, jednak niekoniecznie tańszą (pociąg, prom, samolot) jest podróż przez Rosję koleją transsyberyjską i przepłynięcie na Hokkaido z Półwyspu Sachalin. Jednak bilet w jedną stronę kupiony w Japonii może być dość drogi, więc powrót należałoby zaplanować z innego azjatyckiego kraju np. z Tajlandii.