Koniec Świata powie Ci dokąd warto pojechać i jak to zrobić tanio. Co więcej, powiedzą Ci o tym ludzie, którzy znają dany kraj na wylot, bo mieszkają w nim lub byli w nim wielokrotnie. Dowiesz się co zobaczyć, co zjeść, na co się szczepić, obejrzyjsz zdjęcia i posłuchasz muzyki. Jeśli jedziesz gdzieś z plecakiem, znajdziesz tu wszystko czego szukasz.


Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

brak nowości na liście.

Japonia - Highlight

Japonia to kraj kontrastów. Europejczykom kojarzy się zazwyczaj z tętniącymi życiem metropoliami jak Tokio, Jokohama czy Osaka, z superszybkimi pociągami czy nowinkami techniki. Ale dzisiejsza Japonia to także ubrana w kimono gejsza, kryte strzechą chaty, pradawne świątynie i senne przedmieścia wielkomiejskich dżungli.

Wielu turystów odwiedzających Kraj Kwitnącej Wiśni nie zwraca uwagi na nieprawdopodobne bogactwo tamtejszej przyrody. Wędrując utartymi szlakami, nie zdają sobie sprawy, że tuż obok można znaleźć rafy koralowe, nieprzebyte ostępy lasu monsunowego czy dziewicze szczyty górskie.

Raczej nic nas nie zaskoczy w uporządkowanym i przewidywalnym rytmie życia Japonii.

 

Anna i Marcin Szymczak

 

Przewodnicy
  • Anna Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
  • Marcin Szymczak (Honsiu, Kiusiu, Sikoku, wyspy Riukiu. fotografiapodroznicza.pl)
Autorzy

Anna i Marcin Szymczakowie - Wspinali się w Ałtaju, górach Elburs, Alpach Japońskich, Himalajach i Pamirze. W boliwijskich Andach zdobyli sześciotysięcznik, a w Tien-Szanie przemierzyli pieszo jeden z dłuższych lodowców górskich. Zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w Zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Autorzy albumów: „Boliwia – Tybet Ameryki” oraz „Japonia – od tropików Okinawy po zabytki Kioto”. Prowadzą portal www.fotografiapodroznicza.pl.

Dodaj swoje informacje o tym kraju

Aby dodać swoją opinię, zaloguj się korzystając z poniższego formularza. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

TypoScript object not found (lib.small_login)